Новини

“Global Сitizen”: програма міжнародного обміну для студентів з усього світу

29 Березня 2015 1 518

Чи куштували ви курку під шоколадним соусом? Чи пили пиво з грейпфрутовим фрешем, яке виробляють лише у Мексиці? Така нагода випала учасникам програми "Global Сitizen" від AIESEC.

Саме про неї говорили днями в Ужгороді під час зустрічі з назвою "Country day". Волонтери розповідали про міжнародні програми стажувань та дивилися кіно про подорожі.

"Завдяки програмі "Global Сitizen" можна краще пізнати себе, розвинути особисті якості, які знадобляться у житті й підвищити рівень володіння англійською. Учасники отримують міжнародний досвід волонтерства та досвід роботи в команді, розвивають свої професійні навички, а ще – одержують досвід проектної роботи", – розповідає лідер програми в Ужгороді Тетяна Бисага.

"Global Сitizen" триває 6-8 тижнів, учасника обов’язково працевлаштовують на роботу в міжнародній команді, направленій на соціальний розвиток країни. Програма презентує кілька напрямків: освіта (викладання англійської та української мов, навчання дітей письму та читанню); світові проблеми (проблема толерантності та екологічні проблеми); культура (обмін досвідом, можливість розповісти світу про Україну, зламати стереотипи про неї).

Завдяки програмі Global Сitizen від AIESEC ужгородка Габріелла Бейда минулого літа мала можливість жити впродовж двох місяців у Мексиці. Дівчина працювала в міжнародній команді, а її студентами були представники одного з університетів Meхіко. Разом вони проводили тренінги, майстер-класи, говорили про українську культуру, традиції, їжу та фестивалі.

За словами ужгородки, працювали багато, однак не забували й про розваги та відпочинок. Подорожували й відвідували ботанічні сади, музеї, їздили на екскурсії до Акапулько.

Габріелла радіє з того, що відкрила для себе культуру іншого континенту: "Я багато чого переоцінила у Мексиці, поглянула на деякі речі по-новому. Навчилася цінувати мистецтво, відвідала велику кількість арт-галерей, музеїв сучасного мистецтва. Мене навчили танцювати "бачату". До того ж, я відкрила для себе історію Мексики, побачила багато пам’яток культури, піраміди та календар Майя".

Іванна Павлюк, Varosh

0 #