Новини

Цикл відкритих лекцій PRO URBE продовжить бесіда на тему “Місто та міста”

20 Травня 2013 2 142

Громадська організація PRO URBE, до складу якої входять професійні архітектори, художники та мистецтвознавці навесні цього року розпочала цикл лекцій на архітектурну тематику. Перша бесіда "Архітектура як мистецтво", яка з успіхом пройшла у квітні, спричинила жваве обговорення та викликала зацікавлення як професійної спільноти, так і жителів міста.

Цієї п’ятниці, 24 травня, відбудеться друга лекція циклу, під назвою "Місто та міста". Доповідачем знову виступить відомий у місті та області архітектор Ігор Броді. Лектор розкаже про поняття міського середовища, наведе приклади інших міст; розповість про формування концепції міста в залежності від різноманітних факторів – географічного, топологічного, соціального та історичного.

Окрім обговорення міських процесів, у приміщенні Будинку культури профспілок можна буде побачити фотовиставку архітектора Петра Сарваша "SKANE", присвячену частині території на півдні Швеції. За словами архітектора, це місце стало для нього справжньою знахідкою. 

– Це те, чого ми маємо постійно прагнути, але ніколи не досягнемо. Це радість за те суспільство, яке змогло створити настільки довершене, комфортне штучне середовище, при цьому не руйнуючи природне та зберігаючи історію. Це – твір, написаний зрозумілою мовою – лаконічною, вишуканою, без суржику та абракадабри. Тут дуже чисто у прямому та переносному сенсах, гарно і добре. Тут є все, що необхідно людині, але не більше. Ця виставка не є претензією на професійну фотовиставку. Доступними мені засобами я спробував передати свої особисті враження від побаченого, – розповів Петро Сарваш.

Деталі за посиланням.

Varosh.com.ua

0 #