Новини

Археологи попередньо оглянули підвал, який виявили у центрі Ужгорода

2 Липня 2019 689

Про це в ексклюзивному коментарі Varosh повідомив головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтин Куцов.

– Одразу, як у соціальних мережах з’явилася перша інформація про знахідку у будівельному котловані на Поштовій, працівники департаменту культури Закарпатської ОДА зв’язалися із керівництвом Рятівної археологічної служби (РАС) у Львові та повідомили про це. Згодом за моїм наполяганням представники забудовника теж зв’язалися з РАС та обговорили можливість обстеження археологами котловану та знайденого підвалу, – повідомив нам Куцов. – Сьогодні зранку співробітник РАС Йосип Кобаль у присутності працівників відділу охорони культурної спадщини департаменту культури ОДА провів огляд котловану на предмет наявності археологічного культурного шару та зовнішній огляд входу до підвалу, який відучора в цілях безпеки було заблоковане. Нині археолог готує висновок.

Більше того, каже Костянтин, наприкінці тижня до Ужгорода має прибути керівник РАС Олег Осаульчук, який проведе обстеження самого підвалу. Забудовники про це попереджені і мають надати доступ до приміщення.


Довідка: Рятівна археологічна служба – Науково-дослідний центр  Інституту археології Національної академії наук України. Знаходиться у Львові. Метою діяльності РАС є здійснення науково-дослідних, організаційних, координаційних та інноваційних заходів у сфері виявлення, вивчення, охорони, реставрації, консервації, реабілітації та музеєфікації об’єктів археологічної спадщини України.


Наша редакція пильно слідкує за ситуацією довкола виявленого підвалу в центрі Ужгорода, де зводять торговий центр. Усі наразі відомі подробиці цієї історії ви можете знайти у нашому розлогому матеріалі, який постійно оновлюється.

Varosh

0 #