Мода - Архів

Сумки від “Kudrya Art”: практична оригінальність

19 Березня 2014 7 704

Сьогодення потребує від нас постійної наявності певних речей біля себе: ми рідко коли можемо вийти з дому без гаманця, телефона, ключів, блокнота та ручки. Комусь необхідно мати під рукою плашет, ноутбук чи фотопарат, хтось носить із собою спортивну форму, хтось – ланчбокс і пляшку води, а є й такі, чия торбинка повинна умістити все вищезазначене. Кожен підбирає цей аксесуар, виходячи із власних потреб, уподобань та стилю життя. Проте зазвичай цей вибір неповний: вибирати доводиться з того, що впало в око менеджерам-закупівельникам чи власникам магазинів.

А от на Закарпатті є люди, котрі можуть реалізувати усі побажання у створенному власноруч аксесуарі, – Інна та Сергій Куценки. Інна за освітою еколог, Сергій – ІТ-спеціаліст, проте обоє зважилися на дауншифтинг – переїхали до Закарпаття і почали займатися тим, до чого лежить душа. Далі – пряма мова.

Ми раніше жили у Києві, лише півроку тому переїхали в Мукачево. Займатися хенд-мейдом я почала близько 2-х років тому, коли ми ще жили у столиці, шила кумедних кольорових звіряток із текстилю. А потім поступово перейшла до створення гаманців, косметичок, сумочок для себе і для знайомих. Вони користувалися чималою популярністю на моїй інтернет-сторінці, тому я вирішила відмовитися від створення іграшок на користь аксесуарів. Сумки все ж більш необхідні, ніж іграшки.

Більшість наших замовниць – жінки, котрі так само поділяють нашу любов до сумок. Ми намагаємося разом розробити дизайн, підібрати відповідний матеріал, кольори. Часто буває таке, що не встигне клієнтка отримати свій аксесуар, як вже починає думати над іншим.

Усі моделі "KudryaArt" – це наші розробки, хоча часто до процесу продумовування виробу долучаються і замовники. Ми малюємо, занотовуємо ідеї, потім створюємо викрійки, підбираємо, котрий матеріал і для якої деталі підійде. Матеріал для виробів приходить до нас звідусюди – з Америки, з Китаю, дещо купуємо і в Україні.

Всі речі ми створюємо вдома – у нас для цього є окрема кімната-майстерня. Колись виникала думка про залучення більшої кількості людей для роботи, але вона одразу ж відпала – в нашій справі неможливо довести щось до автоматизму. Кожна сумка, рюкзак чи гаманець створюється за новим ескізом, з інших тканин. Хоча, звісно, хочеться передати комусь "чорнову" роботу, а самим займатися винятково дизайном.

Щодо відкриття власного магазину, то така ідея нас не дуже захоплює. Інтернет зараз дає дещо більше можливостей – ти не прив’язаний до місця, твої товари можуть побачити і купити люди з інших міст та країн. До того ж, у нас небагато готових робіт, котрі у вільному доступі – більшість товарів ми створюємо на замовлення.

Найбільше замовлень з Києва та, як це не дивно зараз, зі східних областей України – з Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Донецька. Деякі наші вироби зараз у Франції, Ізраїлі. Основний інтернет-ресурс "KudryaArt" – це сторінка на російському "Ярмарку майстрів", тому і з Росії замовлень немало. Єдине, зараз часто питають, чи працює у нас пошта.

Ми не повторюємо своїх виробів, по-перше, тому, що не закуповуємо тканини у великих кількостях, а по-друге, не цікаво шити одне й те саме. Мода не стоїть на місці, тому ми теж намагаємося рухатись. Та й клієнти, котрі замовляють "таку ж сумочку", натрапивши на більш симпатичний відтінок чи візерунок, змінюють свою думку, і виріб виходить іншим.

Стосовно цін на наші аксесуари, то ми довго вагалися перед тим, як їх встановити. В деяких книгах із специфіки продажу зафіксоване таке правило: собівартість помнож на 10. Однак, це не завжди доречно – інколи матеріал може коштувати дешево, але працювати з ним довго і складно. Тому в нас свій принцип – середня ціна на такий товар в інтернет-магазинах.

Помітили цікаву особливість: товар, зроблений вручну, не повинен бути дешевшим, ніж фабричний – це викликає в людей погані асоціації, мовляв, дешево – погано. Одного разу ми підвищили ціну на 20%, в результаті кількість клієнтів виросла. Зараз ми трішки переосмислили підхід до оплати – зараз рахуємо в доларах, оскільки за весь матеріал розраховуємося саме в цій валюті.

В ідеалі ми б хотіли зайнятися винятково дизайном, а власне пошиття комусь передоручити. До того ж, хочеться повністю перейти на роботу зі шкірою і зайнятися створенням аксесуарів в офіційному стилі – портфелями, саквояжами. А якщо вже зовсім про майбутнє – хотіли б мати свою невеличку майстерню.

Ознайомитися із асортиментом "KudryaArt" та замовити можна vk.com та facebook.

Катя Брижань, Varosh

Фото Маріана Логойди та із особистого архіву Інни та Сергія

0 #