Мода - Архів

MBKFD: fashion-подія, що надихає

25 Березня 2013 3 594

Вже традиційно у 20-их числах березня в Україні проходить міжнародний тиждень моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.

Це й справді знакова подія у сфері модної індустрії країни. Проект представляє нове покоління українських дизайнерів, які у своїй творчості орієнтуються на стандарти світової моди.

До слова, колекції та публіка дещо відрізняються від тієї, що можемо побачити на Ukrainian Fashion Week. І що б там не казали скептики, себто "моди у нас немає, все куплено, все продано, і взагалі модні події організовують виключно для заробляння "бабла" і т.д., і т.п.", – утім, саме завдяки цій події Європа все частіше чує та цікавиться іменами наших молодих дизайнерів, а ми маємо можливість кожні півроку наживо бачити покази брендів зі світовими іменами. Ба навіть пощупати ці речі, оцінити тканину та якість виготовлення.

У Європі, до прикладу, не так вже й просто потрапити на покази тих дизайнерів, що сьогодні приїхали до України. Про те, аби дотягнутися до бекстейджу – взагалі не йдеться.

Поділюся враженнями від побаченого, власне, від себе. Загалом, цьогорічна програма складалася з чотирьох днів, де ми мали можливість побачити покази трьох дизайнерів, відомих у всьому модному світі. Понад 15 показів, презентацій та інсталяцій від вже відомих та молодих початківців-дизайнерів та художників України, а також прослухати лекції від експертів модної індустрії.

Відкрив цьогорічний MBKFD показ британського дизайнера Маріоса Шваба, творчість якого привернула до себе увагу ще у 2005 році. З того часу щорік він дивує та радує світ неймовірними роботами. Його одяг носять такі зірки, як Блейк Лайвлі, Крістен Стюарт, Джесіка Честейн, Дайан Крюгер, Маріон Котійяр та інші.

Наступного дня пройшов чудовий та веселий показ дещо лялькових нарядів від дизайнера з Одеси Наталії Зінько, а також кілька мастер-класів та лекцій.

На жаль, неочікуваний снігопад та надзвичайні погодні умови дещо вплинули на програму заходу, тому майже всі суботні покази, презентації та лекції перенесли на неділю, і лише показ епатажного британця Чарлі Ле Мінду таки пройшов у дизайн-готелі "11Mirrors". Особисто я не ризикнула їхати туди у таких екстремальних умовах.

Неділя була найбільш насиченою, гаряче на локаціях було вже з самого ранку. Приємно здивувало та порадувало те, що всі іноземні гості та учасники події об’єднались та допомагали один одному в організації та підготовці показів, моделей, одягу, подіуму та програми, загалом.

Оскільки показів та презентацій в цей день було практично в два рази більше запланованого, перерви між ними зменшились також в рази. Утім, все було неймовірно!

Я відмітила для себе розвиток та ріст у творчості та роботі наших дизайнерів, які вже показували свої колекції у минулих сезонах. Кожного року стає все цікавіше спостерігати за тим, як вони змінюються та ростуть.

Не можу не поділитися враженнями про останній показ, який офіційно закривав MBKFD – неймовірна, вражаюча, складна, дуже якісно продумана та виконана колекція італійського бренду CoSTUME NATIONAL. До слова, він вже майже 30 років користується шаленою популярністю та визнанням у всьому світі.

Вперше я почула про них у 2007 році – й з першого погляду закохалась у їхній стиль! Такі пальто, сукні, комбінезони та костюми бажає мати кожна жінка: ідеальна посадка, складний та надзвичайний крій, стримані, але при цьому не похмурі кольори, дуже елегантні та жіночні силуети та форми – і все це виконано з дуже якісних тканин з цікавими фактурами.

Ще однією приємною новиною стало те, що Київ стає третьою локацією для проекту міжнародного масштабу з пошуку та розвитку молодих дизайнерів Fahion Scout Kiev. Це &? прекрасна можливість для дизайнерів одягу, взуття та аксесуарів заявити про себе не лише в Україні, а й в світі.

Тож я вітаю нас з успішним проведенням та прекрасними результатами ще одного тижня моди, який підняв українську моду на, можливо, маленьку, але все ж сходинку на шляху до світового визнання.

_______________________________________________________

Довідково:

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days проходив у Києві з 21 по 24 березня. Міжнародний тиждень моди входить до світової родини fashion-подій разом з New-York, Paris, London, Madrid та Berlin Fashion Weeks.

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days – єдина fashion-подія міжнародного рівня, що відбувається в Україні. Захід висвітлюють VOGUE Italy, VOGUE Russia, VOGUE British, POP, 032c, Vice Magazine, Lookatme.ru, Zoot Magazine, Imagine Fashion, Facehunter, Design Catwalk, Achtung-Mode.com та безліч інших видань.

Лілі Братусь-Малявкіна, спеціально для Varosh.com.ua

Фото Кирила Хайлова, використані за згодою Mercedes-Benz Kiev Fashion Days

0 #