Життя

Все буде фалафель! Перше веганське кафе запрацювало в Ужгороді

28 Жовтня 2018 3 703

Ви куштували кокосовий суп з карі? А бургер з фалафелем? А смузі з керобом або чаєм "матча"? Ці незвичні поєднання готують у новому ужгородському кафе "Be Healthy". Відкрила заклад Крістіна Шитєв. Про ідею і концепцію, мрії і ризики, а також плани – в новій історії від Varosh.

Смачний веганський заклад “Be Healthy” з’явився у провулку “Малий Уж”. Над дверима видніється слоган: “All you need is love and FALAFEL”.

Кафе маленьке, але просторе й напрочуд миле. Тут синтезуються дерев’яні поверхні й фактура цегли, білий колір наповнений зеленими й лимонними акцентами. Є вазони, а високі стільці оснащені подушками з квітковими візерунками. Стіну розфарбувала художниця Юлія Ткаченко, яка оформляла “Гірчичне зерно”, а логотип і “двері з лимонами” створила Аня Олаг.

У просторі вирізняються екологічні мотиви, адже посуд і пакування є крафтовими, соломинки зроблені з паперу, а столові прибори – з тростинного цукру. Вся їжа – власного виробництва, а сировина – від надійних постачальників здорових продуктів.


Ідея почалося з граноли й нового стилю життя


Як уже сказано, кафе відкрила ужгородка Крістіна Шитєв. Вона має диплом психолога, п’ять років працювала з філософією кави і загалом у сфері сервісу. Можливо, ви пам’ятаєте Крістіну з Duffort espresso bar? Уже там, а також у магазині спецій “Коріандр” вона продавала гранолу власного приготування, а також експериментувала у кав’ярні із сироїдними супами. Дівчина зізнається, що десь логічно після такого професійного досвіду дійти до власної справи.

“Нещодавно я перейшла на веганський стиль життя. Однак виявилося, що в Ужгороді нема закладів з веганською їжею. Я люблю куховарити, у Duffort почала готувати сироїдні супи, які подобалися гостям. Якраз вони і казали, що було би класно, якби у місті був заклад з такою їжею”.


Проект за два місяці


Усе сталося спонтанно й доволі швидко. Влітку Крістіна звільнилася з роботи й міркувала, чим займатися далі. Виникла ідеї такої food-локації. Від задуму до відкриття пройшло два місяці. Повірили, підтримали й допомогли батьки й друзі: все робили спільно. Були і скептики, мовляв, такий формат не для Ужгорода, ніхто не знає про “Малий Уж” і запалу надовго не вистачить. Однак Крістіна та її близькі не вагалися.

“Дуже класно самотужки займатися власною справою, і коли тобі допомагають люди, яких ти знаєш, яким довіряєш. А ще скажу, що я не втомлююся, а кайфую від своєї роботи. Коли є цікава ідея, то фізична втома кудись зникає. Кафе працює до 19.00, але залишаюся тут і до 22.00, роблю цукерки й тістечка для наступного дня”.


Меню


Їжа у “Be Healthy” — веганська та сироїдна. Крістіна все готує сама. Меню є тестовим. Наразі тут можна скуштувати бургер з фалафелем, лаваш із тофу й норі або з песто й тофу; кокосовий суп з карі, а також сочевичний з карі, пряний з гарбузом і зелений з авокадо; серед салатів є гарбузовий з буряком, нутовий. Представлена карта смузі: зі спіруліною і м’ятою, з чаєм “матча” і ківі, з керобом і бананом, ягідний. Солодощі також сироїдні: цукерки, тістечка, пудинги з чіа, гранола на рослинному молоці.

Меню буде сезонним і загалом постійно змінюватиметься. Холод приносить з собою теплі супи й гарячі напої без цукру й тваринного молока. З гарячих настоїв – масала, ройбуш, трав’яний збір, імбирний чай, безалкогольний глінтвейн, а також каскара – напій з висушеною м’якоттю кавових ягід.

Окрема історія з фалафелем, який звучить і у слогані. В Ужгороді складно знайти цю страву, тож дівчина вирішила сама робити такий фалафель, яким він має бути. Вже готувала буряковий, планує і з гарбузом спробувати. Є ідея випікання хліба.

А ще кафе має міні-маркет: на дерев’яному стелажі акуратно розташувалися крафтові пакетики з гранолою, сухим кокосовим, соєвим молоком, спіруліною, чаєм “матча”.

Ціни. Сендвічі — 55 гривень, супи — 45 гривень, салати — 45 гривень, смузі — 40 гривень, гарячі напої — 35 гривень, солодощі — від 10 до 40 гривень.


Гості


Співрозмовниця каже, що серед перших гостей очікувала найбільше друзів і знайомих. На момент інтерв’ю заклад працював два тижні, а за цей час уже з’явилися постійні клієнти. Цікаво, що 70% відвідувачів є м’ясоїдами. А ще приходять консервативні містяни, яким за 60, однак вони готові до нових смакових відкриттів, тож залюбки повертаються у “Be Healthy”.


Майбутні ідеї


Звісно, є плани! Засновниця бачить перспективу сервісу доставки. Можна буде готувати всілякі варіації локшини, рису для обіду на виніс.

У подальшому є ідея організувати своєрідне відкриття, бо кафе запускалося без розголосу і реклами, тільки сторінки у соцмережах були створені.

А ще цей простір може додати нового звучання провулку “Малий Уж”. Чому би тут не організовувати невеличкі активності з музикою від діджеїв і незвичними смаколиками, яких раніше ми не куштували.


P.S.

“Be Healthy” – нова й маленька ніша в ресторанному Ужгороді, але якісна і з любов’ю.

“У цій справі є дві важливі речі – це ідея і любов до своєї праці. І найголовніше – любов до людей”.

Евеліна Гурницька, Varosh

0 #