Життя

ТОП місць для гри у петанк в Ужгороді

25 Квітня 2013 4 753

Петанк – зовсім не вибаглива до місця гра. Подекуди, чим більш непередбачуваний майданчик, тим цікавіше грається. Тоді поле стає ще одним гравцем, з’являється можливість прогнозувати: як саме, і куди саме куля може відскочити при падінні.

Підвали економічного факультету УжНУ

У петанк можна грати на ґрунті, піску, мучці, дрібному гравії, навіть на траві, якщо захочете. Ужгородські петанкісти поки що не мають критого майданчика для гри взимку. Щоправда, у минулого року відбувся вдалий експеримент з підвальним приміщенням. У підвалах економічного факультету УжНУ був проведений навіть перший зимовий турнір в Ужгороді – "Петянкіада 2012". Є надія, що він стане традиційним. 

Спортивний майданчик ЗОШ № 5

Одні з перших турнірів з петанку проводилися на спортивному майданчику ЗОШ № 5. Нині там влітку відбуваються тренування дітей. Гурток минулого року організували ужгородці: Альона ті Іван Колодії. Одна з основних його переваг – центр міста. 

Майданчик поблизу стадіону "Авангард"

Згодом після майданчику ЗОШ № 5 петанкісти перебазувалися на майданчик поблизу стадіону Авангард, по сусідству з пляжними волейболістами. До цього майданчика любителі пограти у кулі повертаються неодноразово. Свіже повітря, не шумно та майже по-домашньому затишно – такі переваги цього місця. Серед мінусів – досить тверда поверхня для гри.

Одна з алей Боздоського парку

Досить тривалий час "домівкою" для петанкістів була одна з алей Боздоського парку. Місце за всіма критеріями вважалося близьким до ідеалу. Тінь від дерев, що приховувала у спеку, довгі та широкі майданчики, прилегла інфраструктура. Алея слугувала як майданчиком для щоденних любительських ігор, так і для турнірів міжнародного рівня. На жаль, зі зміною керівництва парку, перевагу було віддано коням і квадроциклам.

Парк "Підзамковий"

Сьогодні петанкісти майже щовечора "кидають кулі" в парку "Підзамковий". Дві облаштовані доріжки дають можливість одночасно грати 8 командам. Свіже повітря, затишна атмосфера, прилегла інфраструктура, спеціально встановлені лавиці навколо майданчиків, недалеко від центру міста – ось основні переваги місця. Щоправда тепер пошуки місця для проведення міжнародних турнірів, на які в Ужгород з’їжджаються петанкісти більш ніж десяти європейських країн, стають усе складнішими.

Готельно-туристичні комплекси

До слова, деякі готельні комплекси зважаючи на популярність французької гри у краї облаштовують майданчики для петанку на своїй території. Мова йде про готельно-туристичний комплекс "Воєводино", де є поряд з майданчиком для міні-гольфу і петанківський майданчик з кулями на прокат.

У минулому році міжнародний турнір "Сакура" пройшов саме тут – на полі для міні-футболу.

Також, чудове місце для гри у петанк облаштували і на території готельно-туристичного комплексу "Золота гора". А минулорічний турнір "Каштани" пройшов на території готельного комплексу "Гостинний двір" в Ужгороді на колишніх тенісних кортах. 

Довідково:

Основна мета гри у петанк полягає у тому, аби кинути кулю якомога ближче до маленької дерев’яної кульки, яка називається "кошонет". Її можна зачіпати, власне, як і кулю суперника.

Назва гри пішла від французького виразу "pied tanque", що означає "ноги разом". Гра починається з того, що навколо ніг малюється круг, з якого не можна виходити аж до зупинки кинутої кулі. Обидві ноги слід тримати разом, торкаючись п’ятами замлі. Команда може складатися з одного, двох або трьох учасників.

Гра у сучасній інтерпретації виникла у 1907 році у Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції. 

Людмила Федоришина, Varosh.com.ua

Фото автора та з мережі

0 #