Місця

Run, run, run: кращі місця для пробіжок в Ужгороді

21 Вересня 2019 1 449

За тиждень до Uzhhorod Half Marathon розповідаємо вам про найкращі місця для профіжок від Андрія Кирилюка.

Популярність бігу серед жителів нашого краю щороку зростає. Пересвідчитись в цьому можна завдяки кількості учасників місцевих забігів. Вже традиційно проводяться Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Берегівський, Перечинський напівмарафони, в рамках яких всім охочим пропонується здолати, якщо не 21,1, то хоча б 10 або 5 кілометрів.

Тож у багатьох з’являється питання – де бігати найкраще? Кожен віддає перевагу тому покриттю, яке йому найбільше до вподоби. Проте досвід спортсменів та науковців рекомендує обирати серед наявних варіантів ті, які можуть допомогти зберегти здоров‘я. А постійні тренування на асфальті, бетоні, плитці, та інших твердих поверхнях здатні погіршувати стан суглобів, сухожиль та навіть призвести до важких травм. Тому рекомендується обирати місця для пробіжок з ґрунтовим, трав‘яним або резиновим покриттям.

Набережні міста

Найбільше ужгородські бігуни полюбляють проводити тренування на набережних. Гарні краєвиди, найдовша в Європі липова алея та багато варіацій маршруту роблять пробіжку приємною та цікавою. Проте асфальт, плитка, бетон, бруківка – не найкращі друзі для ніг. Тому для власного здоров‘я варто не зловживати і змінювати локації для бігу на більш безпечні.

Боздоський парк

Має багато переваг при виборі місця для пробіжки. Навіть у найспекотніші дні в затінку завжди прохолодно, є можливість обрати кілька варіантів маршруту, ґрунтове покриття оберігає ноги від зайвого навантаження. Тут часто проводять як дитячі змагання, так і чемпіонати з кросу.

Img 9001 Edit Img 9005 Edit

Шахтинський ліс

Чудова локація для зміцнення всіх груп м‘язів. Завдяки наявності пагорбів та ґрунтового покриття та зручному географічному розташуванню він за правом вважається одним з кращих місць для пробіжок в межах міста. Слід пам‘ятати, що варто підбирати відповідне взуття для такого рельєфу. Адже лісові доріжки здатні викликати больові відчуття в ногах за відсутності досвіду або за недостатньої амортизації кросівок.

2e390a3f 83ce 45ed 9f81 4d816ee0cdc7 3cfa10c0 332f 4a6a Beb7 A250ff02316f
7fb35b22 441e 4881 8819 C4e2e3e87447
08e837ea Be84 4ebc 831d 59921bc21d77

Стадіон “Авангард”

Оновлене сучасне покриття, повноцінне легкоатлетичне чотирьохсот метрове коло, 8 доріжок та чітка розмітка – ось основні переваги цієї споруди. Тут одночасно може тренуватись кілька десятків людей і всім вистачає місця. На жаль, інфраструктура наразі не дозволяє відвідувачам користуватись переодягальнями, але з часом, можливо, і це питання буде вирішене. Також суттєвий недолік – це графік роботи: з понеділка по суботу з 7:30 до 9:00 та з 20:00 до 21:30. В неділю вхідні ворота зі сторони підвісного мосту зачинені протягом усього дня.

Img 9014 Edit Img 9021 Edit Img 9025 Edit

Стадіони «Автомобіст» та «Спартак»

Тут теж оновили покриття, воно стало сучасним і навіть в дощ доріжки не збирають калюжі, а навпаки пропускають воду. Але самих доріжок всього 2-3, що суттєво ускладнює рух стадіоном, коли на ньому займається багато людей. До того ж бігове полотно зроблено у формі прямокутників, що робить повороти під прямим кутом вимушеною необхідністю. Зрозуміло, що для швидких або довгих забігів це не дуже підходить, адже збільшує імовірність отримання неприємних травм.


За кордоном існує гарна традиція серед бігунів – під час пробіжки вітатися з усіма, хто біжить назустріч незалежно від того знайомі ви з людиною чи ні. Давайте теж виховувати в собі хороші звички.

Бігайте, насоджуйтесь життям і хай будь-яка негода стане лише черговим випробуванням під час тренування. Адже варто лише почати регулярно бігати і вас вже нічого не зупинить!

Текст та фото: Андрій Кирилюк, спеціально для Varosh

0 #
# місця для пробіжок # пробіжки # ужгород