Життя

Де припаркувати свій велосипед: Ужгород

21 Вересня 2014 4 875

Кількість велосипедистів у нашому місті невпинно зростає, а, відтак, росте і потреба у місцях, де можна припаркувати свого двоколісного друга. Ми прокаталися містом, аби промоніторити його на наявність велопаркувань.


Де припаркувати свій велосипед: Мукачево


На жаль, не можна сказати, що велопарковок в Ужгороді достатньо – ми часто помічали велосипеди, котрих власники прив’язували до парканів, перил, лавиць чи стовпів. Однак, спостерігаючи за популяризацією двохколісного транспорту, маємо надію, що із часом кількість і якість місць для паркування велосипедів збільшиться.

А зараз детальніше.

На найбільш популярній вулиці міста – Корзо – є одразу декілька місць, де можна залишити свій велосипед і вирушити на шопінг або ж посидіти в одній із кав’ярень у центрі. Перша парковка знаходиться біля кафе “La Bouchee”. Ця конструкція є доволі компактною, але у випадку паркування кількох велосипедів рух людей повз терасу закладу може бути дещо обмеженим.

Неподалік, ближче до Ужа – біля пабу “Labda” та “Львівської майстерні шоколаду” – знаходиться ще одна парковка. Вона доволі оригінальна, бо зроблена у вигляді футбольних воріт, до того ж функціональна, бо є можливість причепити велосипед за допомогою замочка.

Якщо ви плануєте пройтися в напрямку Ужгородського замку або ж просто хочете припаркувати свій велосипед на вулиці Волошина, можете скористатися одразу двома варіантами: біля байк-шопу “Панда” (де, до речі, можна і відремонтувати свій велосипед) та біля тераси навпроти магазину.

В провулку “Гірчичне зерно” у вас є унікальна можливість випити кави, сидячи на своєму велосипеді, бо нещодавно там з’явилося перше в Україні вело-кафе, а, точніше, вело-столик, розрахований на 2 байки.

На площі Театральній велосипедисти теж мають змогу залишити свій транспорт, щоб пішки прогулятися центром міста. Парковка знаходиться праворуч від початку пішохідного мосту, біля міні-пам’ятника Миколайчику.

Припаркувати велосипед можна і по іншу сторону від річки Уж – ліворуч від початку мосту.

Неподалік, на площі Шандора Петефі, поряд із парковкою автомобілів є місце й для паркування велосипедів. Парковка доволі зручна і містка, а графічне зображення велосипеда збоку дає змогу побачити її здалеку.

Якщо у вас виникне потреба залишити велосипед на проспекті, ви можете скористатися парковкою, що знаходиться неподалік від перехрестя проспекту Свободи та вулиці Капушанської. Однак зверніть увагу на те, що парковка розрахована тільки на чотири велосипеди, а тому може виявитися, що місця саме для вашого транспортного засобу немає.

У тому випадку, якщо ви вирішите прогулятися Православною набережною пішки, скористайтеся велопарковкою біля центрального входу до ТРК “Тиса-1”. Великим плюсом цього місця для велопаркування є те, що тут одночасно можна залишити більше 25 велосипедів.

Якщо при катанні по вулиці Собранецькій ваш велосипед раптом зламається, то допомогу йому нададуть у вело-магазині “Bike point”. А у випадку, якщо вам просто потрібно залишити свій байк неподалік, тут ви зможете і припаркувати його до жовтої парковки-велосипеда.

Одним із улюблених місць ужгородської молоді є “Фонтан” – парк неподалік Поштової площі. Нещодавно біля парку, а точніше біля тераси “Rakoczi café”, з’явилася стильна парковка, де можна залишити 9 двоколісних транспортних засобів.

Часто при паркуванні велосипедів є ризик подерти на ньому фарбу, однак якщо ви залишите свій байк на парковці біля супермаркету “Дастор”, можете бути спокійними за його стан. Частини конструкції, які контактують із велосипедною рамою, оточені силіконовою трубкою, що унеможливлює виникнення подряпин на велосипеді. Крім того, ви можете скористатися насосом і попросити в охоронця замок, щоб причепити велосипед.

Наостанок хочемо нагадати: те, що ви пристебнули велосипед до велопарковки, не дає гарантії, що його не вкрадуть. Тому радимо вам не залишати велосипед без нагляду надовго і обов’язково користуватися якісним велосипедним замком.

Катя Брижань, Varosh

Фото: Маріан Логойда

0 #