Бізнес

Бізнес-ідея, що перетворилася на іміджевий проект: чим живе ось вже 4 роки “Деренівська Купіль”

19 Серпня 2019 6 144

У «Деренівській Купелі» розповіли, як створювався один із найвідоміших на Закарпатті санаторних комплексів

50 мільйонів євро інвестицій, відродження купальної історії урочища «Деренівка», 20 гектарів доглянутої території з готелями, ресторанами, SPA, простором для бізнесу, спорту і мистецтва, розкішний ботанічний сад з 5 тисячами сортів і видів насаджень з усього світу, збережені автентичні навколишні ліси, власні сади, теплиці, завод мінеральної води – такий результат 16-річної роботи команди професіоналів, що працювали над проектом створення на Ужгородщині санаторного комплексу «Деренівська Купіль».

333

2003 року колишній державний санаторій «Кооператор», що перебував у занедбаному стані після пострадянської розрухи, було викуплено і він перейшов у приватну власність. 12 років знадобилося новому господарю для того, щоб повністю перепроектувати територію, відновити старі споруди, збудувати нові корпуси та запустити об’єкт.

16 серпня цього року керівник проекту Андрій Погребняк та директор з розвитку Дмитро Шатєрніков дали дебютну прес-конференцію з нагоди 4-ї річниці з часу прийому санаторним комплексом перших гостей. За словами спікерів, «Деренівська Купіль», яка першочергово розглядалася виключно як бізнес-інвестиція, настільки пройняла власника, що перетворилася на іміджевий проект для Закарпаття і всієї України. Окрім 50 мільйонів євро, які на даний час залучено в комплекс, сюди вкладено смак, любов, душу і досвід великої кількості професіоналів різних сфер.

Кожен елемент, який ви тут бачите, – труд великої кількості людей. Брали участь у ньому на різних етапах архітектори (це київська команда), які займалися створенням загального архітектурного рішення з урахуванням ландшафту, щоб не постраждало жодне дерево, яке було до нас, і з’явилася ще дуже велика кількість нових дерев, – зазначив Андрій Погребняк.

Irys 15

Працюючи над проектом, авторська група урбаністів під керівництвом професора, доктора архітектури, Народного архітектора України Миколи Дьоміна, шукали загальний образ комплексу, занурювалися в історію, вивчали вітчизняний і зарубіжний досвід. Відвідали навіть маєтки графів Потоцьких в Україні, щоб надихнутися ідеями. В результаті роздобули унікальні історичні факти про купальні урочища Деренівка, а збірний образ найвідоміших будівель було відтворено в архітектурі і ландшафті, кожен елемент якого претендує, за словами керівництва комплексу, на витвір художнього мистецтва.

Андрій Погребняк розповів, як створювалося нове русло гірського джерела, що раніше протікало територією, як формувалися каскади озер, як засипали кам’яний кар’єр, а натомість привозили ґрунт і висаджували виноградники.

Phot6031

Забудовники не ставили за мету запустити якнайшвидше об’єкт і почати відшкодовувати витрати. Над кожним елементом комплексу ретельно працювали, щоб досягти довершеності.

Наша основна задача – це створення унікального санаторного комплексу, який повинен відповідати і навіть перевершити рівень кращих санаторних комплексів Європи, – підкреслив Погребняк.

Наразі в «Деренівській Купелі» функціонує апартамент-готель на 44 номери і готель «Ірис» на 130 номерів. Працюють 2 ресторани, кафе, паб, лаунж-бар і фітобар. Діють зони оздоровлення і SPA, завод мінеральних вод, бювет, простір автентичного закарпатського села – хутір «Деренівка», спортивні, дитячі зони, картинна галерея і каплиця. Унікальний ботанічний сад площею 14,5 га дивує екзотами з ранньої весни і до пізньої осені. А між ними – парк скульптур з експонатами найвідоміших митців України.

Teritoria 8

Плани не менш амбітні. Третя черга будівництва комплексу передбачає запуск готелю категорії De Luxe, двоярусну автомобільну парковку, майданчик для гелікоптера, переобладнання павільйонів для просторої арт-галереї. Загальна сума додаткових інвестицій – понад 1 мільйон євро.

Коли комплекс зможе покрити витрати і стати прибутковим тут не беруться казати. На прес-конференції поінформували, що наразі завантаженість санаторію в найпопулярніші сезони складає 70%.

Портрет типового клієнта «Деренівської Купелі» виглядає доволі респектабельно – це успішний бізнесмен приблизно 40-річного віку. Гостями комплексу вже були кілька колишніх президентів України, вітчизняні і зарубіжні політики, спортсмени, артисти.

Нещодавню резонансну інформацію про нібито намір самої спадкоємиці світової мережі готелів Hilton, голлівудської світської левиці Періс Хілтон викупити комплекс, керівництво не підтвердило і не спростувало. Мовляв, це справа власника – продавати чи ні «Деренівську Купіль». Офіційних заяв з цього приводу поки що не надходило. Тим не менше сенсаційна звістка швидко поширилася мережею і послужила непоганою рекламою комплексу.

Між тим, тут готуються до серйозного піару бренду «Деренівська Купіль». Навіть замовили у селекціонерів створення авторського сорту ірису з однойменною назвою. Кажуть, цибулини вже висаджені і розцвітуть наступної весни. Квітка «Деренівська Купіль» вражатиме унікальною красою, як і комплекс, в честь якого названа, та виглядатиме патріотично – в синьо-жовтих кольорах ніжних пелюсток.

 


Контакти комплексу:

с. Нижнє Солотвино,150, Ужгородський район, Закарпатська область, Україна

+38 (050) 400 01 88 та +38 (0312) 42 80 60


 

Лариса Липкань, Varosh. Матеріал є не рекламним, але партнерським, підготовленим у рамках прес-туру комплексом

0 #
# деренівська купіль # закарпаття