Люди

Zapaska: незалежна альтернативна поп-музика

16 Вересня 2013 4 238

У народі прийнято вважати осінь депресивною порою, через надлишок одягу, дощі, мокре взуття та відсутність сонця. Проте, завжди, у такий час, є незліченна кількість запасних варіантів та способів, аби віднайти настроєвий баланс, годуючи свою хандру новими сезонами улюблених серіалів, свіжими платівками хороших гуртів, виставками, ярмарками, вечірками та концертами.

Одним з таких варіантів цієї осені для закарпатців може стати виступ двох людей, які завжди мають козир в рукаві, котрого не вистачає в колоді. Цей козир – Zapaska. Вже майже 4 роки Яна Шпачинська та Павло Нечитайло створюють незалежну альтернативну поп-музику.

За попередньою інформацією, на виступ гурту в Ужгороді варто очікувати менше, ніж через два місяці. Нам дуже кортить знову побачити та послухати Яну та Павла, тому ми розпитали, як у них справи.

Пишемо новий альбом, який готовий відсотків на п’ятдесят. Майже весь матеріал накопичено, залишилося зробити так, щоб це зазвучало.

Під час осіннього туру ми обов’язково будемо гарти нові пісні. Крім того, з часу останнього концерту в Ужгороді, з’явилися нові інструменти, а деякі старі треки зазвучали по-новому.

У цьому році ми мали кілька цікавих музичних колаборацій. Ми давно знайомі з дуетом DVA і за їхній ремікс на нашу пісню "Я радію сам" маємо завдячувати Богданові Логвиненку з "Natural East", нашої букінг і промо-агенції, він став головним ініціатором і каталізатором цієї співпраці.

Роберт Пєрніковський надихає нас не лише як музикант, а й як саунд-продюсер, особливо зараз, коли ми працюємо над звучанням нової платівки. Ми мали нагоду кілька разів спілкуватися з Робертом, отримали від нього майстер-клас і як результат – версію пісні "Юнаки". Нам дуже імпонує експериментальний підхід Пєрніковського. 

З Ніною Гаренецькою (ДахаБраха) ми товаришуємо давно. До створення Zapaska Ніна з Яною мали кілька концертів як дует Шпага. Співанка про зраду, яка увійде в новий альбом, була створена ще тоді.

Цієї осені відвідаємо багато міст України і, звісно, є й нові точки на нашій мапі концертів: Бухарест, Будапешт, Лейпциг та інші.


Олександр Кіпа, Varosh

Фото люб’язно надані гуртом Zapaska

0 #