Люди

Рома Ялч про вірші та альбом власними силами

18 Серпня 2014 4 051

У наш час різноманіття зірок вітчизняної та зарубіжної естради вражає. Простенькі тексти, нав’язливі мелодії, відверті і дорогі кліпи вже становлять чималий відсоток української музичної культури.

А є люди, котрі пишуть тексти про країну і душу, котрі власні поезію ставлять на музику, бо знають – їх швидше почують, аніж прочитають, котрі власними силами і силами друзів видають музичні альбоми. Один із них – Рома Ялч, 21-річний студент, котрий нещодавно презентував перший альбом "Поки ми не все ще продали".

Про музику та поезію, власну музичну кар’єру та запис альбому – далі пряма мова.


Про захоплення музикою


Все почалося років 6 тому, коли довелося працювати на АТП, де проводилися репетиції різних місцевих гуртів. Спочатку я просто відчиняв і зачиняв двері, допомагав підключати і налаштовувати апаратуру, а потім почав працювати на студії звукозапису. За сумісництвом вона була і музичним агентством – займалася орендою апаратури, організацією музичних заходів. Під час роботи на студії звукозапису я працював із багатьма українськими виконавцями, серед яких Океан Ельзи, Тартак, ТНМК, Крихітка Цахес тощо.

Згодом я зрозумів, що хочу не тільки працювати із музикою, а й займатися нею. Я був учасником багатьох проектів: спочатку це були рок-гурти (був і вокалістом, і гітаристом, і барабанщиком). Згодом до року додався і реп – було щось схоже на «Тартак». Словом, експериментів було чимало.


Про музику і поезію


Паралельно із тим, як я працював на студії, співпрацював із виконавцями і пробував себе у музиці, я писав вірші. Кілька років тому вийшла перша збірка поезії під назвою "Моя коробка". Так сталося, що в один момент музична і поетична творчість злилися в одне ціле.

Я просто зрозумів, що молоді, котра читає, зараз дуже мало. А молодих людей, котрі люблять і слухають музику, набагато більше: коли ми прибираємо – ми слухаємо музику, коли кудись їдемо – слухаємо музику, коли хочемо відпочити – робимо те ж саме. Тому я вирішив свої тексти покласти на музику – озвучити все те, що написав. Виходить щось на кшталт аудіокниги під музику.

В мене немає голосу, і я це визнаю. На щастя, в реп-музиці цього і не потрібно – достатньо мати почуття ритму, темпу і хоча б на елементарному рівні розумітися на музичній теорії. Бо інакше в тебе навряд чи вийде зачитати текст.


Про альбом


Перша пісня альбому "Поки ми не все ще продали" – "Душа в душі" – була записана в 2012 році, як то кажуть, "по приколу". А через півроку в мене з’явилося чітке бажання записати цілий альбом. Особливо продуктивним був період осінь 2013 – зима 2014: надворі холодно і похмуро, розійшовся із дівчиною, в країні революція. Тому, власне, тематика альбому ділиться надвоє: любов, сльози, почуття і соціальна тематика.

Запис альбому тривав близько 2 місяців. Разом зі мною над його створенням працювали 2 звукорежисери, 3 музиканти, 4 продакт-менеджери, фотограф, дизайнер, відео-оператор . І майже всі вони мої друзі, тому працювати було легше, і вийшло не так дорого, як би це могло бути. Взагалі весь альбом – це моя ініціатива, мої гроші. Я сам собі і режисер, і продюсер, і автор слів, і іміджмейкер. А в майбутньому я хочу зібрати команду музикантів, які б могли грати живу музику – гітариста, барабанщика і діджея.


Слідкувати з творчістю Роми Ялча можна на його сторінці у соціальній мережі.


Катя Брижань

Фото: Маріан Логойда

0 #