Люди

Репер Йовжі: “Бюджет кліпу “Се Мукачево, дєтка” – два банани і дві пляшки квасу”

14 Лютого 2013 4 580

Мукачівець, на якого за один день просто "звалилася" популярність, а його словосполучення "Се Мукачево, дєтка" стало найвживанішим у розмові молоді і не тільки, розповів нам як, коли, чому і навіщо зняв "вірусне" відео.

– Ти знаєш, що "Се Мукачево, дєтка" подивилося чотири тисячі користувачів You Tube?

– В контакті було вісім, але я не вважаю, що це круто – все сталося по ланцюжку: хтось комусь закинув на стіну і пішло-поїхало. Я навіть не знаю, хто завантажив відео на You Tube. Не розраховував на таку велику кількість переглядів.

– Як знімався кліп?

– Першочергово бюджет кліпу дорівнював нулю. Потім він виріс до двох бананів і двох пляшок квасу. За півгодини відео було готове – ми знімали на найпростішу камеру ще з радянських часів. Знаєте, як ті, що були у програмі «Я всегда с собой беру видеокамеру».

З самого початку ми були впевнені, що знімаємо стьобне відео для себе і своїх друзів – для дуже вузького кола людей, таких самих навіжених, як ми. Потім, коли відео з’явилося у мережі, ми вже не могли його контролювати. На перервах у школі пісню почали співати діти, Мукачево.net, у якійсь зі статей використало слова «Се Мукачево, дєтка», з’явилися жіночі реглани з цим написом. Сьогодні всі вимагають другої частини.

– Ти вже усвідомив, що зробив?

– Так, я набрався ганьби. Відео побачили мої батьки, які працюють у сфері освіти. Їм на роботі його показали.

– Як ти їм це пояснив? 

– Сказав, що вже дорослий і сам вирішую, що мені робити.

– А друзі, що?

– Посміялися і у той самий вечір почали вигадувати сценарій для другої частини.

– Хто писав текст?

– І текст, і ідея відео мої.

– Жалкуєш, що зробив це?

– Самозакоханість каже: «Ти красавчик!», а розум: «Ти прогнав!»

– Цікаво, чому ти бачиш Мукачево саме таким?

– Я не бачу великої романтику у тому, що хлопці у дев’ять ранку накурюються травки, а потім півдня білими копійками збирають вісім гривень на «Снікерс».

Я не бачу романтики у безперспективності усіх молодих людей з вищою освітою – таких, як я. Куди йти працювати після п’яти років навчання? Нікуди.

Не бачу романтики у проституції. Про це знають всі, але ніхто не хоче говорити. Я знайшов у собі великий запас смілості і сказав. Романтика – це захід сонця і вогонь біля річки. 

– Ти ще навчаєшся?

– Вже закінчив – менеджер з туризму.

– Працюєш за спеціальністю?

– Ні, у мене є основна робота, а у вільний час я проводжу дитячі ранки.

– Сподіваюся, біля дітей ти не лаєшся?

– Звичайно, ні.

– То друга частина «Се Мукачево, дєтка» буде?

– Сьогодні я впевнений, що ні. Але наперед зарікатися не люблю. Я б краще віддав це все комусь іншому: псевдонім «Репер Йовжі» і ідею для другого відео. Якщо знайдеться людина, яка хоче це робити – будь ласка.

Для другого відео потрібен більший бюджет: купити букет квітів для дівчини, яка танцюватиме на другому плані (сміється).

– Ти вважаєш, що те, що ти зробив – це реп?

– Звісно, ні. Я спробував висміяти той реп, який є в області сьогодні. Мені не подобається, коли, начебто, репери співають про те, яке у них погане життя, що покинула дівчина і т.д. Не треба співати про пічальку.

З етичних міркувань ми не розміщуємо відео на сайті, але його можна легко знайти на You Tube, задавши у пошуку: "Репер Йовжі "Се Мукачево, дєтка".

Катя Сашина, спеціально для Varosh.com.ua

Фото: Олег Григор’єв

0 #