Життя

Катя Моргентал – декоратор життєвого простору

26 Червня 2013 6 965

В епоху тотального мас-маркету та глобальних корпорацій, які штампують одяг, аксесуари та предмети інтер’єру дедалі менше можливостей залишається мати щось унікальне та особливе. Маленькі авторські майстерні, дизайн-маркети та хенд-мейд – єдина альтернатива не надто оригінальному ринку.

Катя Моргентал, яка багатьом відома як авторка прикрас та аксесуарів ручної роботи, блогерка та постійна учасниця творчих ярмарків не менш успішно займається й декоруванням інтер’єрів.

Себе вона позиціонує не як дизайнера, а радше як стиліста інтер’єрів, адже може працювати й з вже існуючим простором та попередньо відремонтованими оселями. Ми зустріли Катю на одній з терас міста, під час процесу створення скатертин та підсвічників для закладу, і поговорили про майстерність робити життя красивішим.

– Що тебе привело у цю справу, брак гарних речей навколо?

– Можна і так сказати. Втім, я – не випадкова людина в дизайні, маю відповідну освіту, адже навчалася в коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та ЗХІ. А почалося все з того, що кілька років тому я влаштувалася до салону штор та гардин, де навчилася працювати з текстилем. Це був дуже корисний досвід, який мені зараз стає в нагоді. Мені легко працювати з тканинами, різними фактурами та кольорами.

Свого часу я мріяла стати дизайнером одягу, однак зважаючи на наші реалії, я відклала цю ідею і зайнялася більш практичними речами. Мене зацікавив хенд-мейд, аксесуари зроблені власними руками та прикраси. Втім, порахувавши собівартість моїх авторських виробів, я зрозуміла, що їхня ціна буде надто високою для пересічного покупця, тож те, що робила, я здебільшого роздарувала друзям. З часом я перейшла до декорування просторів і стала стилістом інтер’єрів.

– Хто такий стиліст інтер’єрів, що він може запропонувати замовнику?

– Стилісти інтер’єрів – це люди, які можуть працювати як у зв’язці з дизайнерами під час створення концепції приміщення, так і автономно, у вже існуючих умовах. Часто буває так, що квартира не потребує ремонту, однак треба додати яскравих акцентів та надати інтер’єру кольору та настрою. Цього можна досягти і без надмірних витрат та глобальних реновацій, а за допомогою грамотного підбору деталей – декоративних подушок, штор, світильників тощо.

– Чи достатньо в Ужгороді фахівців, які можуть виготовити на замовлення стильні аксесуари для інтер’єрів?

– Хороших майстрів вистачає, за роки роботи я сформувала коло людей, з якими мені комфортно працювати, це і ковалі, і спеціалісти по роботі з деревом, і кравчині. Наразі я досить тісно співпрацюю з майстернею GolBol, яка відшиває дизайнерські скатертини та інші деталі з тканини. Зараз є технологічні можливості робити друк на посуді, виготовляти тематичні картини під конкретний інтер’єр та ще ціла низка речей, які формують атмосферу. Все залежить від побажань та бюджету.

– Чи плануєш ти в майбутньому відкрити власний магазин якісного хенд-мейду?

– Наразі формат звичайного магазину не був би виправданим, тож мені цікавіша інтернет-аудиторія. Я веду блог в інтернеті – katrinmodesign.blogspot.com, активно викладаю світлини своїх робіт в соціальних мережах, та і надалі планую розвивати саме цей напрямок.

Вікторія Рижова, Varosh

0 #