Люди

Garaz – музика ужгородських вулиць, яку видає американський лейбл

3 Квітня 2013 4 318

Залишатися непомітним та невідомим, коли якісно робиш щось в Ужгороді – неможливо. Щоб бути відомим серед цільової аудиторії – достатньо знати когось з місцевого кола творчих людей, яке існує як не надто чисельне сформоване комьюніті, де всі знають один одного в обличчя та з разу в раз бачаться на заходах, організованих кимось з цього середовища.

Втім, Миколі Гаразу вдалося записати два альбоми та почати видаватися на американському лейблі Cold Busted і залишитися при цьому невідомою фігурою. А все тому, що вдень він – інженер-конструктор, який проектує будинки, а ввечері – діджей та продюсер, який пише треки. Ми попросили його ненадовго вийти з тіні і розповісти про свою музику та особливість процесу її створення.

– Розкажи, як ти вийшов на співпрацю з Cold Busted Records та як саме вона відбувається?

– Я роблю музику вже не перший рік, щоправда раніше я видавав її під псевдонімом Nick Tremo, тепер використовую ім’я Garaz, який власне є моїм прізвищем, написаним латиницею. З лейблом все якось сталося за звичною схемою: я відіслав демо, їм сподобалося, вони запропонували видавати свою музику у них і я, звісно, погодився. Періодично мої треки з’являються на збірниках, їх також можна придбати в інтернеті, розповсюдженням та просуванням займається лейбл і відраховує мені відсоток з продажу.

– Чи маєш ти контакти з українськими рекордингами, у нас є кілька профільних компаній наприклад, Ultra Vague Recordings?

– Ні, я не співпрацюю з вітчизняними лейблами, якось поки не склалося. Я про них знаю, вони молодці, розвиваються, роблять свою справу. Я мав досвід співпраці з московським лейблом, але мені не підходили умови, тож ми припинили роботу. А для тих, хто хоче познайомитися з моєю музикою достатньо знайти мене в соціальних мережах або на soundcloud.

– Не зважаючи на те, що в інтернеті можна знайти твої треки і в Ужгороді всі один одного знають, тобі якимось чином вдалося залишитися невідомим, чому?

– Я просто ніколи нічого не робив, для того, щоб було інакше. Ті, хто мене знає і цікавиться музикою – слідкують за моїми новими роботами в соцмережах. Я не вмію і не хочу ходити і розповідати людям про те, що я роблю. Наразі я готуюся до виступу, під час якого збираюся приємно вразити слухача якістю матеріалу.

– У нашому місті є кілька досвідчених та справді хороших електронних музикантів, зокрема гурти Keasі, Тango Tempo, ти не думав про можливу колаборацію з ними чи участь у їхніх івентах?

– Як раз саме зараз я працюю над новим проектом разом з Михайлом Тюпою з гурту Keas, який також є учасником промо-групи Voice. Думаю, результат нашої спільної творчості вийде цікавим, адже Міша більше тяжіє до електроніки, а мене приваблюють хіп-хоп біти. Імовірніше за все моя перша поява перед публікою в Ужгороді відбудеться у рамках презентації нашого спільного доробку.

Вікторія Рижова, Varosh.com.ua

Фото: Микола Романовський

0 #