Життя

Як закарпатський кіберспорт офіційно виходить на всеукраїнський рівень

19 Вересня 2019 1 038

Нарешті люди, які багато часу проводять перед моніторами комп’ютерів, граючи в «стрілялки», можуть гордо назвати себе спортсменами. Зовсім небагато часу залишається до тієї миті, коли кібер-ігри офіційно будуть визнані видом спорту. Принаймні, у компетентних колах стверджують, що для цього залишається владнати останні офіційні формальності.

Кіберспорт у нинішній час повноцінно став елементом цифрової культури. У світі проходять міжнародні чемпіонати з призовими фондами у мільйони доларів і великою армією шанувальників. Галузь розростається, створюючи робочі місця та даючи своїм працівникам заробляти немалі гроші і робити кар’єру.

Не пасемо задніх і ми. Федерація кіберспорту України готується до фінальної частини першого у своїй історії чемпіонату України з призовим фондом в 1 мільйон гривень. Гранд-фінал пройде цього року з 28 листопада по 1 грудня у Дніпрі. А тим часом для  участі у ньому по всіх областях відбиралися команди. Днями регіональна кваліфікація пройшла на Закарпатті. Підтримку обласній Федерації кіберспорту у проведенні чемпіонату надала фірма «Ужнет».

Кіберспорт – змагання з відеоігор. Це вид спортивної активності, в якій гравці розвивають та тренують як розумові, так і фізичні навички. Так само, як і в класичному виді спорту, тут є команди, за якими спостерігають глядачі, є переможці, зірки і їхні кумири.

Img 7297 Img 7308 Img 7338 Img 7346

І якщо раніше бої в Dota і Counter-Strike проводилися між сусідами по квартирі, однокласниками чи колективами фірм, тепер сформовані професійні регіональні команди цілком серйозно виходять на всеукраїнський і міжнародний рівні.

На Закарпатті Федерацію кіберспорту України очолює Олександр Ледней.

– Наша федерація заснована у 2019 році задля розвитку цього, вже майже офіційно визнаного, виду спорту. Змагання, які відбулися з 13 по 15 вересня в Ужгороді, покликані виявити та згуртувати сильних гравців, які в подальшому зможуть представляти область на чемпіонаті України. Цього разу нам вдалося зібрати 50 учасників, які об’єдналися у 10 команд. Загалом по області кількість по-справжньому сильних гравців перевищує сотню, – розповів Олександр.

Регіональна кваліфікація визначала переможців у двох дисциплінах – CS:GO та DOTA2. Для того, щоб долучитися до змагань, учасники повинні були зареєструватися на сайті uesf.org.ua, пройти верифікацію особистості, зібрати команду або вступити в колектив, що вже існує. Обов’язкова умова гри у відбірковому етапі – щонайменше 3 людини в команді повинні були бути закарпатцями.

Img 7121 Img 7351 Img 7525

Місцем проведення змагань став офіс компанії «Ужнет». З технічної точки зору один із найвідоміших в Ужгороді інтернет-провайдерів забезпечив високоякісний швидкісний інтернет, що відповідав жорстким параметрам гри. Крім того, «Ужнет» – давній ініціатор та партнер різноманітних соціальних молодіжних проектів на Закарпатті.

– Наша сфера діяльності тісно пов’язана новаціями, молоддю і любов’ю до Ужгорода. Також ми активно приділяємо увагу розвитку спорту в регіоні. У нас є дві футбольні команди – «Ужнет» та «Ужнет+», ми партнери місцевого футбольного клубу «Минай», не так давно були ініціаторами проведення змагань ФІФА на  PlayStation. Коли до нас звернулася Федерація кіберспорту щодо проведення своїх змагань, нам стало цікаво, і ми із задоволенням посприяли в організації, – ділиться Роберт Берцик, директор ТОВ «Ужнет».

Емоції і азарт протягом двох днів зашкалювали. Команди змагалися між собою, перебуваючи у сусідніх приміщеннях, а спостерігати за грою можна було он-лайн. Переможцями кваліфікації у ході боротьби виявилася команда «Perezvon» у дисципліні «CS:GO» та команда «TWT» у дисципліні «Dota2». Обидва чемпіони від спонсора  – компанії «Ужнет» – отримали грошові винагороди у розмірі 2500 гривень, інші учасники – заохочувальні призи.

Img 7574 Img 7609 Img 7631 Lastimg 7184

– Відверто кажучи, ми були здивовані рівнем підготовки закарпатських учасників. У повітрі відчувалася справжня спортивна напруга і азарт. Вже думаємо про те, щоб наступні змагання провести на вищому рівні, залучити більшу кількість учасників та дати можливість глядачам оф-лайн спостерігати за грою, – пообіцяв Роберт Берцик.

Федерація кіберспорту України має плани розвивати кібер-рух в регіоні. Для цього вже ведеться підготовча робота з відкриття по Україні філіалів кіберспортивної оффлайн-академії Windigo Academy, творці якої планують масштабний ріст та розвиток проекту. Аналогічна платформа на початку року створена в Дніпрі та Києві. Це освітній майданчик для охочих зайнятися кіберспортом професійно. Однак, професії у сфері кіберспорту на одних лише кіберспортсменах не закінчуються. Навички, яких набувають на курсах академії, дають поняття про кіберспорт та у подальшій перспективі відкривають багато вакансій для розвитку. У цій галузі можна тримати такі професії як організатор подій, агент, коментатор, оператор, економіст та статист, девелопер, менеджер з продажу, журналіст, PR-менеджер, розробник. Глибоко знаючи змагальні ігри, кіберспортсмен може знайти роботу у ігровій індустрії або у ЗМІ.

Метою академії стане прищеплення в суспільстві правильного ставлення до гри як до спорту, виховуючи в гравцях дисципліну і свідомість, пропагуючи здоровий спосіб життя і правильний підхід до тренувального процесу.

На правах реклами

0 #