Культура – Архів

Художня гімнастика: краса, грація та невпинна робота над собою

27 Липня 2015 4 580

Ми давно слідкуємо за роботою Закарпатської обласної федерації з художньої гімнастики і нарешті випала нагода, напередодні важливих змагань, які пройдуть в Ужгороді, поспілкуватися з Президентом федерації області Валентиною Плавайко.

Чемпіонат України в Ужгороді проходитиме з 29 серпня до 2 вересня – про них ми ще розповімо незабаром. Але вже зараз у Федерації запрошують молодіжні огранізації, які хотіли б долучитися до організації події.  Дуже почесно, що всі змагання координуватиме Президент Федерації Гімнастики України, Герой України – легендарна Альбіна Дерюгіна.  Далі пряма мова.


Художня гімнастика в Закарпатській області за період незалежної України виховала шість майстрів спорту, п’ятеро з яких продовжують традиції і передають свій досвід маленьким граціям. На тренерській роботі наразі Анна Михайловська при ПАДІЮНі, Марина Семенюк при "Динамо", Крістіна Омелянюк СК "Закарпаття", Олена Дьолог ПАДІЮН та Анастасія Сакал СК "Закарпаття", яка навчається у Пряшівському університеті на факультеті спорту і є діючою гімнасткою та допомагає нашим словацьким колегам у підготовці маленьких дітей.

Художня гімнастика – це вид спорту, в який приходять в дуже маленькому віці. А щоб досягти високих результатів, необхідно протягом 10-12 років щоденно по декілька годин на день працювати над собою. Зовні художня гімнастика – це красиво, легко і видовищно. Але це колосальна праця над собою впродовж багатьох років.

Загалом від Закарпатської обласної федерації з художньої гімнастики на тренерській роботі при спортивних школах та клубах сьогодні працюють 11 тренерів та 3 хореографи в Ужгороді, Мукачеві та Перечині.

Стаціонарних спортивних залів, де би була тільки художня гімнастика в нас поки що нема. Заняття проводяться в позаурочний час на базах загальноосвітніх шкіл та в залах, де займаються спортсмени іншими видами спорту.

По кількості дітей, які відвідують заняття з художньої гімнастики – їх більше 400, але тих, хто працює на спортивний результат – десь біля 150 на всю область.

У кожного тренера є перспективні діти. На рівні турнірів, всеукраїнськтих змагань гарні результати. Але найбільша відповідальність – це Чемпіонати України, де ми не можемо поки заявляти про себе як про сильну команду. На рік всього 4 старти в країні, які дають рейтинг спортсменці.

Дівчата змагаються в одій категорії з лідерами української національної збірної, зі збірницями потужних гімнастичних шкіл держави, де при одній школі тренерський склад понад 20 чоловік, а таких шкіл в області декілька. Тому вже від 50 до 100 місця для наших дівчат – дуже гарний результат.

Ужгород готується до Чемпіонату України, що проходитиме з 29 липня до 2 вересня. За останні три роки це вже п’ятий старт державних змагань найвищого рівня, які Федерація Гімнастики України довіряє Закарпаттю. Беруть участь збірні команди областей за програмами майстрів спорту в індивідуальній програмі та групових вправах. Склад команди 12 спортсменок. Загалом очікумо більш як 200 учасниць.

Змагання обслуговуватиме суддівський корпус найвищого рівня, в складі якого 5 суддів міжнародної категоріі та 32 судді національної категорії.

Цей старт відповідальний ще тим, що Збірна команда України відразу з Ужгорода вирушає на Кубок Світу у Будапешт, який стартує 5 серпня, а також це іспит перед Чемпіонатом Світу, який вже 7 вересня стартує в німецькому Штутгарті.

Скоріше не гостей очікуємо на змаганнях, а добрих наших друзів зі всієї країни. Команди люблять Ужгород.

Дуже почесно, що всі змагання координуватиме Президент Федерації Гімнастики України, Герой України – легендарна Альбіна Миколаївна Дерюгіна.

Для збірної команди області зараз просто прекрасні умови підготовки, так як у нас є виділені для тренувань години в залі в спорткомплексі "Юність". Зараз маємо повноцінно розстелену стандартну площадку та висоту стелю. А це ті умови, які відсутні протягом навчального року.

Мріємо, що все ж вдасться знайти можливість для стаціонарних занять дітям, які показують належний спортиівний результат. Де ми будемо мати можливість установки стаціонарного обладнання 16 на 16 метрів, яке зменшує травматизм дітей через амортизацію, матимемо високу стелю в залі, згідно вимог до цього виду спорту (хоча б 10 метрів).

Varosh

Фото: Олександр Смутко

0 #