Ідеї

Відкриті екскурсії до Днів Мукачева: 4 сюрпризи для містян

20 Травня 2015 3 055

Під час святкування Днів міста у Мукачеві пройде чотири тематичні екскурсії. Їх підготував для мешканців міста "Мукачівський туристичний клуб". Кажуть, що кожну з них – побачать вперше.

Загалом у підготовці відкритих екскурсій наразі беруть участь близько 8 екскурсоводів. Ми поспілкувалися з трьома з них і більше розпитали про програму до святкувань.


Ігор Гуледза: Нам хочеться зробити подарунок для мукачівців та гостей міста. Показати Мукачево трохи з іншого ракурсу. Аби було цікаво навіть тим, хто багато про нього знає. Для туристів найцікавіша екскурсія – оглядова. Для мукачівців все ж потрібно підготувати щось інше.

Ідея дуже проста: об’єднати наші зусилля для спільної мети. Сьогодні ж, під час підготовки, у кожного є свій відрізок відповідальності.

Що ж до відкритих екскурсій, то вони продовжуються. Цього літа плануємо зробити їх ще частішими. Скажімо, два рази на місяць. Ті екскурсії, які презентуватимемо на Днях міста, потім теж органічно вплетуться до програми відкритих екскурсій.

Ми бачимо, що містянам це цікаво. Люди ходять. На останній зустрічі було понад 40 людей. Можна говорити і про сезонні підйоми активності. Зараз, наприклад, найпродуктивніший час.


Тетяна Лавришин: Ми плануємо відкриту нічну екскурсію замком в абсолютно новому форматі. Це буде костюмована екскурсія, в якій головні герої розповідатимуть про своє життя від першої особи.

Я проводжу доволі багато екскурсій і відповідно спілкуюся з великою кількістю людей. Приємно, що багато з них приїздять до Мукачева кілька разів на рік. Для них це вже своєрідна традиція. Відзначають, що Мукачево – гармонійне маленьке містечко, яке не тисне. Приємно чути гарні відгуки і хотілося б, аби ці люди щоразу бачили, що наше місто стає все кращим і кращим.

Наша ініціатива виникла через те, що ми прагнемо зробити якісну річ для міста. Тут немає місця перетягуванню ковдри на себе. Тому маю надію, що така спільна мета об’єднає нас усіх. До того ж, важливо, що наша ініціатива є відкритою – ми з радістю співпрацюватимемо з усіма містянами, які прагнуть зробити щось якісне для свого рідного міста.


Максим Адаменко: У наших планах екскурсії дахами Мукачева, вечірня прогулянкова екскурсія та історичний вело квест.

Нам здається, що ці екскурсії мають бути цікавими для містян. Згодом плануємо презентувати їх і для туристів.

Гадаю, що туризмом взагалі слід зайнятися дуже серйозно, адже те, що відбувається на Закарпатті дуже не систематичне та хаотичне. Звісно, приклад – це Львів. Туризм – це серйозне питання, яке потрібно розвивати, а не лише гратися з ним, адже це і додаткові кошти до бюджету.

Про що говорити, якщо навіть ми, екскурсоводи, раніше між собою практично ніяк не комунікували. Всі знали один одного, але жодні спільні проекти не ініціювали. Тож, гадаю, що саме час сісти разом і подумати над туристичною стратегією міста. Сподіваюся, що вже незабаром з’явиться ресурс, на якому можна буде ознайомитися з інформацією про місто, місця для відпочинку, харчування, прогулянок, контактні дані екскурсоводів. Словом, є над чим працювати.


У планах екскурсоводів нічна екскурсія замком "Паланок", дахами та вежами Мукачева, велоквест "Вода і вогонь", а також нічна екскурсія містом.

Varosh

0 #