Ідеї

Варшава: трамваї на траві

21 Травня 2013 4 589

Часом дуже прості рішення стають відкриттями та заслуговують на захоплення мільйонів.

Цьогорічної весни, ближче до травня, Варшава здивувала усіх особливим екологічним проектом, чи навіть винаходом.

Окремі трамвайні маршрути міста були засадженні якісним газоном, і отриманий результат викликав шквал захоплення не тільки у поляків. Досі європейські ЗМІ почергово ставлять у приклад польський досвід креативного і, водночас, простого озеленення міста.

Тим паче, що завдяки газону трамвайні колії стали принаднішими, а й рух вагонів – тихішим.

Кажуть, ідея з травою належить такому собі Кшиштофу Каросу, який займається варшавськими трамваями з далекого 1975 року, і зараз очолює міське підприємство «Варшавські трамваї».

Намір засадити колії травою у нього виник ще кілька років тому на хвилі втілення перших аналогічних проектів у Європі, зокрема в Німеччині, де у невеличких містах до 90% трамвайних ліній засаджені травою. Однак перші спроби втілити проект у Варшаві провалилися через низьку якість та невідповідне оброблення трави.


З 2009 року пробують озеленити трамвайні лінії і в Москві, але також поки не надто успішно. Цього року місцева влада знову активізувалася, спробувавши почати озеленення трамвайних ліній з паркових зон.

Звичайно, для Закарпаття, де трамваї не їздять містами, ця ідея не має такої актуальності, як, скажімо, для Львова або Києва. Однак сам підхід є цікавим для будь-якого урбаніста.

Varosh.com.ua

0 #