Ідеї

Валентин Штефаньо пектиме в Ужгороді французькі круасани та хліб

21 Лютого 2013 6 604

Широковідомий кондитер та шоколатьє Валентин Штефаньо повернувся з чергової поїздки до Франції з новими цілями, стандартами та прагненнями.

Цього разу Валентин був присутній на Міжнародному конкурсі пекарів, європейській виставці кондитерського обладнання. Його запросили на млин Верон, де багато років випікається славнозвісний французький багет.

Конкурс, який відвідав Валентин, проходив у Ліоні 29-30 січня і був присвячений пекарству.

– Я мав можливість відвідати той млин, млин Верон у місті Шартр, на якому відбувається процес виготовлення цього хліба з моменту потрапляння на млин зерна і аж до випікання готового багету. Мене запросили погостювати там три дні, ознайомитися з процесом виготовлення багету і попрацювати з тамтешнім борошном. Зерно, яке потрапляє на млин Верон, проходить детальну перевірку в лабораторії на вміст білків, вуглеводів, мікроелементів і тільки після аналізу потрапляє до рук буланжера (пекаря) П’єра, який уже безпосередньо займається виготовленням багету. Коли багет виходить із печі, ти прикладаєш до нього вухо і чуєш, як він «співає»!.. Справжня симфонія, від якої можна збожеволіти! – каже Валентин.

pe4

Тут, вдома, Валентин страждає від того, що не може спекти такий самий через неякісне борошно.

– У Францію зерно ввозять з різних країн, у тому числі і з України. Тому з нашого зерна теоретично теж можна зробити високоякісне борошно, але це не робиться просто тільки тому, що немає бажання для цього. Різниця між нашим та французьким борошном – у всьому: тонкості помолу, чистоті, спектрі мікроелементів… І це першочергова причина нашого неякісного хліба. Я такий їсти не можу. Це не хліб, а вата… Тому сестра присилає мені мішками борошно з Франції і так я можу періодично пекти дома нормальний, їстівний хліб…

Якщо 6-7 років тому в мене була мета зробити в Ужгороді гарні, артизональні кондитерські вироби, тістечка, яких у нас в Україні немає, потім поставив собі завдання зробити цукерки ручної роботи, то сьогодні я прагну зробити хліб. В цьому процесі сьогодні є безліч важливих нюансів, яких необхідно дотримуватись. Раніше у Франції була поговірка, що пекар має бути тупим, сильним і витривалим. Це були три вимоги до будь-якого буланжера, тобто пекаря. А мсьє Верон, який створив багет таким, яким ми його знаємо й сьогодні, поламав усі ці стереотипи. Всі зрозуміли, що його багет значно кращий за той, які випікали раніше, і його виготовлення вимагає до себе тонкого чуття і знання особливостей. І бути тупим, сильним і витривалим – це вчорашній день.

Валентин розповів, що сьогодні його нова мета – налагодити в Ужгороді виробництво круасанів, таких, якими славиться Франція. Виготовлятиме їх кондитер з …французького борошна і це його не лякає. «Якщо людина хоче щось зробити, то знайде спосіб це зробити, а якщо не хоче, то знайде причину, аби це не робити», – переконаний Валентин.

– Ми живемо у цьому світі і маємо насолоджуватися кожною миттю життя. А для чого ми їмо? Щоб жити! Все, що ми бачимо, слухаємо, дивимося, їмо – все має бути якісним. Життя не варто витрачати на неякісні речі та продукти. Тому з виготовленням круасанів ми продовжимо привчати людей до смаку. Так само, як це ми прагнули робити з тістечками та з цукерками. Привчити до нових смаків. Так само, як ми показали, що є кондитерська маса і є справжній шоколад, ми спробуємо показати, що таке справжній хліб та справжній круасан. Що таке справжня смачна домашня випічка.

Зоряна Попович, спеціально для Varosh.com.ua

0 #