Ідеї

Двометровий ведмідь з автозапчастин: витвір ужгородського майстра

14 Листопада 2015 5 480

Спеціально для Varosh чоловік розповів про те, як власноруч створював унікальну родзинку для туристів.

Іван Яцола є власником однієї з автомайстерень в Ужгороді. Щодня тут ремонтують десятки машин і з часом на тутешньому подвір’ї назбиралась ціла купа непотрібних автозапчастин. Те, що на перший погляд здається металобрухтом, підприємець зумів перетворити у витвір мистецтва.

За освітою пан Іван художник, зізнається, що любить малювати. Відтак, ідея "автоведмедя" виникла саме у його голові.

– Ідея була моя. Так вийшло, що Ратушняк за свого мерства становив в Ужгороді багато ведмедів, і в мене теж є один з них. Я його хотів розфарбувати як слюсаря – намалювати комбінезон і всі інші деталі. Потім я зробив паркан і собачку з запчастин і прийшла думка зробити з них і самого ведмедя, – розповідає підприємець.

За роботу взялись троє – пан Іван, скульптор Василь Олашин і ще один працівник майстерні. На виготовлення велетня пішло 4 місяці копіткої праці. Особливість виробу в тому, що всі його частинки є суто автомобільними, на кожен м’яз, горло, язик і навіть піднебіння підбирались окремі деталі, які по декілька разів заміняли в пошуках найбільш підходящої.

– З самого початку ведмідь був задуманий як русинський символ. Цінність його в тому, що він стоїть на своїх ногах. Центр тяжіння розрахований так, щоб він не впав. Низ повністю зашитий металом, а верх пустотілий. Його вага 700-800 кілограмів, а якби ми його повністю заповнили, він би важив 2 тони, – каже Іван.

Зараз залізний велетень висотою близько двох метрів зустрічає відвідувачів автомайстерні. Однак, його господар готовий приймати тут і туристів, які захочуть зробити селфі з новою родзинкою міста. Іван зізнається, що самі деталі, з яких зібрали тіло клишоногого, коштують не багато, але найбільша цінність – це робота, що вкладена в нього. Каже, навіть за 10 тисяч доларів його б не продав. Разом з тим, готовий на замовлення міської влади створити щось схоже і встановити в центрі Ужгорода.

Могутній вигляд статуї навіть надихнув сина одного з творців ведмедя приміряти на нього образ "Ведмедетермінатора".

– Він зробив з нього ведмедя-робота, який знищив Москву. Це виглядає досить прикольно – ведмідь стоїть з лазерними очима на фоні розвалин (посміхається, – ред.), – жартує Іван.

Юлія Барабан, Varosh

0 #