Ідеї

Тренувати тіло з розумом: у “Сказці” почали викладати айкідо

18 Березня 2014 3 935

В ужгородській студії танцю нещодавно розпочалися нові тренування – з айкідо. Ми поспілкувалися з тренером і розпитали, чим особливе викладання цього бойового мистецтва тут.

Тімеа розповіла про те, навіщо потрібно займатися айкідо, що це таке, хто може тренуватися та що це дає людині як у фізичному, так і у духовному сенсі. Далі – пряма мова.


– Наші заняття – це комплексне тренування: розминка, вправи з йоги, ударні елементи руками та ногами, базові елементи, айкідо-кувирки, страховка, самозахист. Ми вчимо дітей захищатися від атак. Ці заняття дуже допомагають невпевненим у собі людям. Крім того, людина стає більш сконцентрованою, впевненою у своїх силах, змінює світобачення, стиль життя, погляди. Це не тільки фізичний розвиток людини, а й духовний. 

Людина в процесі тренувань стає спокійнішою, врівноваженою. Айкідо вчить тренувати тіло, але з розумом. Це один з найгуманніших видів бойових мистецтв. Взагалі, основоположник айкідо Моріхей Уесіба багато займався фізичними навантаженями, проте хотів створити мистецтво, де буде присутня любов та гармонія. Саме мистецтво є бойовим, але все залежить від того, як людина його використовує у житті.

Займатися можуть всі. Вік не грає ролі. Навіть проблеми зі спиною чи суглобами не є перешкодою. Що ж до дітей, то їм заняття дають, перш за все, самодисципліну. Айкідо вчить уважності, концентрації. У той самий час, для того, аби заняття були ефективними, бажання має бути у самої людини. Має бути терпіння.

Айкідо – це життя. Воно присутнє у нашому житті кожну секунду, а не лише у залі, коли ми тренуємося. Навіть, якщо нас образили, ми маємо діяти за правилами айкідо – пропустити погане не крізь, а повз себе. Тільки так можлива гарномія.

Звісно, можна проводити тренування за шаблоном: 10 хвилин розминки, 15 хвилин ударки, 20 хвилин технік, 30 хвилин кувирків. Але я намагаюся будувати роботу за принципом розвитку і тіла, і духовного світу. Мені хочеться, щоб людина навчилась чомусь не тільки у залі, а і в житті.


Заняття з айкідо для дітей з 4 до 7 років: щовівторка та щочетверга о 16:00.

Для дівчат та жінок будь-якого віку: щосереди о 20:30 та щосуботи о 15:00.


Контакти:

Varosh

Фото: Андрій Кирилюк

0 #