Ідеї

Time-lapse

31 Березня 2013 4 211

Про дуже цікаву та видовищну річ, описану інтригуючим словом, яке поступово відкривають для себе все більше закарпатців.

Про що мова

На запит «time-lapse» видає чималу кількість тлумачень. Найпопулярніший з них: що це сповільнена покадрова зйомка процесів та об’єктів, які повільно рухаються.

А ось наше вільне, але більш розлоге тлумачення: time-lapse – це анімаційний відеоролик, склеєний з багатьох десятків, сотень, тисяч фотографій одного і того ж виду або пейзажу в одному і тому ж положенні фотоапарата. Приблизно за таким же методом робляться деякі мультиплікаційні фільми (мультики), тільки не з фотографіями, а з намальованими картинками.

У підсумку виходить чаруюча анімація з живими об’єктами, емоційно підсилена тематичною музикою.

Застосування

У науці time-lapse застосовуються, аби наочно продемонструвати процеси, що відбуваються повільно.

Але якісні наукові винаходи часто бувають вкрай доречно адаптовані у повсякденному житті. У випадку з time-lapse доклалися фотографи, які почали «уповільнено знімати» міста, пейзажі.

Приклади

Time-lapse – це титанічна праця, що вимагає неймовірного терпіння, цілеспрямованості та ідейного бачення.

Зробити гарну фотографію саме по собі завдання не просте, яке вимагає навичок і досвіду. А захоплюючий time-lapse – означає зробити тисячі таких гарних фотографій. Крім того, все треба підготувати до остаточного монтування у відеоролик.

Є люди, які присвячують роки свого життя зйомці одного довгого відеоролика або фільму. Наприклад, автор наступного відео. Тільки на зйомки він витратив 2 роки життя! Зате на виході мав перший у світі фільм з шаленою роздільчою здатністю у 4096х2304.

***Дуже радимо увімкнути якість HD та розгорнути ролик у повноекранний режим.

Ви ніколи не замислювалися над тим, як рік виглядатиме за 40 секунд? Наступний ролик зняв Ерік Солхейм (Eirik Solheim). Він цілий рік щодня знімав мальовниче місце в Норвегії, щоб дати нам цей свіжий погляд на природу.

Рік за 40 секунд:

Ось би в наших Карпатах, щось таке зняти. Правда?

Та у нас в горах знімали трохи інший ролик – також із застосування технології time-lapse. Точніше, відразу кілька.

Дуже великою популярністю користуються time-lapse про різні міста світу. Вони дають можливість містянам та туристам зовсім по-іншому поглянути на те, що звикли бачити їхні очі, відчути або передати атмосферу міста, його настрій. 

Ось кілька популярних відео з міст світу:

***Нагадуюємо: перед переглядом не забудьте включити якість відео HD і розгорнути відео на весь екран.

Нью-Йорк

Мегаполіс, до кожної вулички пронизаний урбаністичною атмосферою. Нещодавно там побувала наша добра знайома Вікторія Рижова.

Москва

Багатомільйонна столиця колишнього СРСР може похизуватися захоплюючими видами і прекрасними панорамами золотих куполів, зелених парків і пам’ятників культури.

Париж

Неймовірні центральні вулиці найромантичнішого міста сучасності, море сонця й блакитного неба, а після ввечері – тисячі яскравих вогників Ейфелевої вежі.

На зйомки цього ролика пішло 5 днів, було зроблено більше 3 000 фотографій, ще 2 дні монтажу і витвір мистецтва зі столиці Франції готовий.

Україна

За останні кілька років українці також почали активно знімати у time-lapse. Виявляється, чимало вітчизняних міст вже мають свої кліпи у цьому стилі.

Ми підібрали кілька видовищних відео:

Київ

Цей ролик ще влітку 2011-го зняв киянин Олег Фінгер. Він працював над ним два місяці, а витрати на свою роботу всього 240 гривень. Ці гроші пішли на пересування містом – послуги таксі та маршрутки.

Харків

А хлопці з Харкова вирішили зазняти своє місто у листопаді:

Ужгород

Наше місто теж має кількахвилинне відео, повністю виконане в техніці timelapse. Фотограф з Ужгорода Володимир Боїшко витратив на нього 2 місяці.


– Процес зйомки досить важкий і потребує багато терпіння. У першу чергу я зайнявся пошуком локацій. Знімав найкрасивіші, на мій погляд, краєвиди нашого містечка. Для цього використовував фотоапарат Сanon 600d. У моєму відео 18 тисяч фотографій, один відрізок відео містить 800 фотографій. Щоб зробити такий шматок відео потрібно близько 2-ох годин простояти разом з фотоапаратом, поки він собі клацає. Маю плани влітку зняти ще один ролик, але вже у іншому стилі.


Подейкують, що це не єдиний time-lapse, що знімався в Ужгороді. Хто ще які бачив? Діліться враженнями та посиланнями.

Віталій Глагола, Varosh.com.ua

0 #