Ідеї

Свято Холі: фестиваль фарб та емоцій

20 Липня 2013 4 413

Днями, 21 липня, у київському парку Дружби Народів провели яскраве індуїстське свято. Загалом, учасники дійства використали близько 400 кілограм кольорового порошку.

Холі також називають фестивалем кольорів. Воно поширене в Індії, Непалі, Пакистані, Шрі-Ланці, ПАР, Британії, США, на Маврикії та Фіджі. Переважно свято триває 16 днів. Зазвичай, Холі святкується наприкінці зими або на початку весни.

На святі у Києві було й чимало закарпатців. Один з тих, хто не пошкодував своє волосся, обличчя, речі та камеру – ужгородець Макс Бондаренко.

– Про подію я знав досить давно і горів бажанням її відвідати. Прийшовши туди, моє перше враження – величезне здивування – не очікував, що може прийти аж настільки багато людей. Друге моє здивування – кількість преси і фотографів, їх було просто неможливо перерахувати.

Переступивши "поріг" фестивалю мене одразу спробували обсипати фарбою, але з самого початку я не був до цього готовий і різко зреагував. Утім, вийти чистим мені звідти все одно не вдалося.


Приблизна структура фестивалю: сцена, на котрій час від часу танцювали індійські танці дівчата, перед сценою найшаленіші учасники, які обсипалися фарбою, як лише могли і сходили з глузду під музику, і наостанок, люди, як ось я, котрі просто споглядали, соромлячись забруднитись. Між виступами грали сучасні танцювальні хіти і люди надзвичайно жваво під них танцювали.

Фарбу можна було придбати за 40 гривень, а черга за нею була просто астрономічна. Близько п’ятої години вечора провели флешмоб, який, власне, і був основною ідею фестивалю. Усі одночасно підкинули фарбу догори, після цього бажаючих мили МНСники водою зі шлангу, аби змити фарбу. Навіть я не стримався і поринув у всезагальне безглуздя. Далі були виступи рок гуртів, дощ і величезна кількість алкоголю для найвитриваліших.

Фарба, на диво, надзвичайно легко відіпралась (хоча я навмисно залишив свою футболку такою, як вона є – на згадку). Але ось з тіла відмити було трохи важче, не кажучи вже про волосся. Минуло вже три дні, але ще досі у душі з нього крапає вода з легким помаранчевим відтінком.

За словами організаторів фестивалю у Києві, покидатися фарбами на Холі прийшло близько 7-8 тисяч людей. Може б нам час?

Varosh.com.ua, Фото: Макс Бондаренко

0 #