Ідеї

“Плямистий календар”: проект Олександри Федоришиної та Томаша Деяка

5 Грудня 2015 3 337

Коли зустрічаються двоє творчих людей, то колаборації та якісних проектів просто не уникнути. Так сталося і з Томашем та Олександрою, які вдало поєднали дотепні малюнки та поезію. Нещодавно ужгородці представили свій спільний проект "Плямистий календар" та серію листівок. Нам вони розповіли, з чого усе почалося і на що слід чекати від їхньої співпраці вже за кілька місяців.

Томаш: Усе почалося з того, що добра подруга подарувала мені блокнотик Сашиної роботи, де була фраза з ключового вірша моєї збірки "Колискова Кусто". Блокнот мені припав до душі, а потім дружина показала у мережі інші її роботи. Мова, власне, про Сашиних персонажів Смугастиків, вони чимось зачепили мене і я написав жартом серію лимериків (така грайлива англійська форма вірша з п’яти рядочків), у яких змальовував кумедні ситуації зі смугастиками. Саші сподобалось. А потім ми вирішили, що про Смугастиків потрібно написати книгу. Отаке знайомство.

Олександра: Наразі ми реалізували лише крихітну частинку з задуманих нами проектів, над якими в комплексі працювали майже рік. Насправді, головна мета нашої праці — це книга для дітей і дорослих, у котрих ще живуть діти. Вона вже написана, намальована і шукає видавця. А поки дошліфовуються тексти та малюнки, ведуться переговори з видавництвами, ми як нетерплячі малі діти випустили в світ милі дрібнички пов’язані з книгою, які вже зараз змогли б порадувати людей і додати фарб у їх будні.

Мова про "Плямистий календар" та серію листівок з моїми малюнками та світлими віршами Томаша. Наш календарик не дарма названий плямистим, адже всі малюнки були знайдені в кавових плямах, а Томаш додав казкових слів. Усе це разом допомагає краще зрозуміти образи, які часто фантазійні і можливо трошки химерні.

"Інколи незграбно розлита кава є початком чогось казкового у житті", — гасло нашого міні-проекту. Наш календарик — приклад того, як можна знайти натхнення у будь-чому і обернути, здавалося б, банальні побутові неприємності на зворушливі малюнки, добрі казки та віршики; на речі, які дарують тепло, які розчулюють і роблять очі добрішими. У всякому разі, ми хотіли б, щоб саме так сприймали нашу творчість.

Томаш: У нас є чітка фішка, котру ми самі навіть не вигадували. Справа у тому, що художник, майже завжди, ілюструє готовий текст. А у нас усі історії і тексти були закодовані у малюнках. Власне, з плям кавових і акварельних народилась серія казочок, а з замальовок смугастиків кілька ліній сюжету для книги. Саша показувала щось прикольне з замальовок, а я вже дивився туди і бачив там цілу історію.

Олександра: Робота тривала близько шести місяців. Гадаю, півроку точно пішло на втілення «Плямистого календаря» та листівок. Можливо, комусь видасться, що це занадто багато для такої роботи, але враховуючи те, що ми обоє маємо основну зайнятість і час викроєний для спільного проекту здебільшого перепадав на вечір, або навіть ніч, то реального часу пішло значно менше. Можна вважати, що ми досить швидко впорались. (ред. – посміхається) Ідея особисто мене поглинула повністю і хотілося знаходити час аби працювати для душі.

Томаш: Тексти я писав виключно до малюнків. Але було кілька критеріїв. Оскільки, все це дитяче і цільова аудиторія діти, то я намагався, аби тексти були ритмічними, без складних слів, без складних рим. Щоб образи були чіткими і зрозумілими, але, разом із тим, залишали достатньо місця для уяви. Ну, і просто хотілось, аби тексти були максимально світлими.

Олександра: Придбати календарик та листівки з серії можна у нас особисто, а ще їх можна знайти в таких ужгородських магазинах як "ЙОЙ", "Be creative", "Гофер", а також в Мукачеві в "CAVA coffee & bakery".

Томаш: Найближче, чого варто чекати від нас – це збірочку казок "Знайдені у плямах". Наразі йдуть переговори з видавцями. Але хочеться встигнути до весни.

Varosh

0 #