Ідеї

Миттєве озеленення міста тимчасовими архітектурними формами

24 Березня 2013 6 316

Об’єднання Forma line розробило проект "URBAN TREE". Його мета – знайти способи миттєвого озеленення міста тимчасовими архітектурними формами. Позаяк, міста країни нагально потребують збільшення загальної кількості озеленення.

URBAN TREE – це вертикальна клумба, що має форму піраміди порослої мохом та іншими вічнозеленими рослинами. За своїм силуетом вона дещо нагадує форму дерева.

Основа клумби створена з іржавого листового металу вторинного використання з перфорованою текстурою. Наповнює її – ґрунт. Не виключено, що з часом мала архітектурна форма повністю вкриється рослинами і буде мати вигляд зеленої піраміди. 
Автори ідеї – Андрій Хір та Оксана Сінкевич кажуть, що розглядають процес старіння форми, як абсолютно природний, нормальний та естетичний.

____________________________________________

____________________________________________

– Також ця форма може використовуватися, як аналог ялинки під час новорічних святкувань, а отже, запобігає вирубці живих дерев. Рекомендується вона для встановлення у відкритих громадських просторах з недостатньою кількістю зелених насаджень – площах, бульварах, дворах, – кажуть архітектори.

____________________________________________

Самі ж малі архітектурні форми об’єднання Forma line створювало для конкурсу малих архітектурних форм "ПроФОРМА", що завершився у Москві 22 березня. Його організатор – центр дизайну ARTPLAY та агентство Improve.

"ПроФОРМА" – це відкритий конкурс, у якому могли взяти участь архітектори, дизайнери, художники, що можуть представити свої проекти з облаштування міського простору. Мета ж самого конкурсу – створити нові, сучасні, актуальні та втілювані проекти, що зроблять місто кращим, зеленішим, цікавішим.

Здається, у центральних частинах закарпатських міст такі зелені клумби теж були б не зайвими. Як гадаєте?

Росана Бісьмак, спеціально для Varosh.com.ua

Фото люб’язно надані об’єднанням Forma line

29 #