Ідеї

Ідеї: куди подіти відпрацьовані батарейки?

15 Квітня 2013 9 359

Винахід гальванічного елементу був спричинений бажанням полегшити людське життя. Проте, як часто буває, на практиці все виявилось не так просто. Батарейки, залежно від їхнього типу, містять важкі метали та небезпечні елементи. Потрапляючи у навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює 20 метрів квардатних ґрунту або 400 л води.

Ужгородці Ростислав та Віктор самотужки збирають, зберігають та відправляють для подальшої утилізації використані гальванічні елементи.

– Ростиславе, а з чого все почалося?

– Колись у соцмережах натрапив на інформацію про збір батарейок в інших містах. Захотілося зробити те саме у своєму місті, тим самим допомагаючи зробити нашу природу чистішою.

– Як часто Вам доводиться звільняти наповнені контейнери?

– Чим далі, тим частіше. За останній час вже зібрано понад 300 кг батарейок і кожного дня нам телефонують з точок з проханням приїхати і забрати нові партії.

– Який з пунктів найбільш ефективно працює?

– Найбільшу кількість батарейок ми збираємо у торговому центрі "Токіо". Після 3-4 наповнень контейнер доводиться замінювати новим, оскільки він не витримує таких навантажень.

– За яким принципом обиралися пункти прийому?

– Все місто поділено на частини, у кожній з яких розміщено контейнер. Це зроблено для зручності містян.

– Які перспективи розвитку Вашої ініціативи?

– Цим питанням повинна опікуватись держава. Наприклад, у країнах Європи існують штрафи за викинуті батарейки, а у Росії у під’їздах деяких будинків поряд з поштовими скриньками встановлені контейнери для використаних гальванічних елементів.

– Чи долучаються до Вашої справи інші місцеві активісти?

– Нажаль ні. Кілька разів нам пропонували допомогу, але далі слів, справа не заходила. Проте, один з депутатів допомагає нам відправляти вантажі до Львова, де на єдиному заводі "Аргентум" відбувається утилізація.

– Чи багато людей знають про шкоду, яку спричиняють відпрацьовані батарейки?

– Так, багато хто знає, але при цьому більшість продовжує викидати їх у сміття. Хоча з кожним згадуванням даної теми в місцевих ЗМІ кількість охочих приєднатися до викидання батарейок у спеціально відведені контейнери зростає вдвічі.

Перелік пунктів прийому використаних батарейок (наразі в Ужгороді їх 17):

Андрій Кирилюк, Varosh.com.ua

Фото автора

0 #