Ідеї

Хенд-мейд ялинки та виготовлення новорічного віночка: майстер-клас в Ужгороді

22 Грудня 2013 6 995

Не рубати живі дерева закликала людей ужгородська дизайнерка Катя Моргентал і довела, що прекрасною оздобою різдвяно-новорічного інтер’єру може стати ялинка, виготовлена власними руками. Разом із однодумцями вона організувала виставку рукотворних витворів мистецтва, що стали цілком достойною, якщо не кращою, альтернативою хвойній красуні.

Виставка відкрилася вчора у пабі "Апріорі". Відвідувачі мали змогу переконатися, що фантазії дизайнерам не позичати. Текстильні деревцята, гілкові інсталяції, настінні композиції уособлювали креатив у найкращому його прояві. Серед матеріалів – тканина, фетр, мотузки, поролон і багато чого такого, що не відразу впізнаєш. 

На момент відкриття експозиція налічувала 13 альтернативних ялинок від більш ніж десяти дизайнерів Ужгорода. Сама Катя Моргентал виставила дві авторські ялинки. Каже, використовувала відхідний матеріал, що ще раз підкреслило екологічність виставки. Зі старого ящика для фруктів змайструвала основу, пофарбувала, прикрасила оригінальними іграшками з фетру – і арт-об’єкт готовий. Дівчина сподівається, що завдяки влаштованому святу креатива зможе зберегти бодай кілька живих красунь і мріє, щоб такий захід став ще однією доброю закарпатською традицією.

Сьогодні ж, 22 грудня, відбувся аукціонний продаж ялинок "Не рубай ялинку – подаруй дитині свято!". Зібрані гроші учасники перерахують маленькій 7-річній дівчинці, яку вразила важка недуга.

Паралельно з виставкою проводиться і ярмарок хенд-мейд ялинкових прикрас та новорічних композицій. Кожен бажаючий може принести свої роботи і трохи підзаробити напередодні свят.

Для тих, хто ніколи таким не займався, але мріяв навчитися, майстрині влаштували майстер-клас. З екологічно чистих матеріалів – корінців, моху, засушеного листя, фруктів, дерев’яних прищіпок і мотузок виготовляли дивовижні композиції.

Тож якщо ви ще не пройнялися передсвятковим духом – мерщій в "Апріорі"! 

Лариса Липкань, Varosh

Фото: Олександр Кіпа

0 #