Свого часу пивний бренд "Львівське 1715" презентував себе як перше українське пиво, побудував на цій тезі основну рекламну кампанію та почав завойовувати шанувальників.
Але майже відразу до Львова надійшла звістка з Мукачева, де перша пивоварня була заснована ще у 1701 році відповідною грамотою-указом Ференца Ракоці ІІ. І саме ця пивоварня в мікрорайоні Підгоряни є першою на території сучасної України.
Однак, на жаль, з тих часів, ба навіть з часів існування сучасного пивзаводу в Мукачеві, збереглися лише традиції пивоваріння. Наразі в місті працює лише одна пивоварня – у ресторанному комплексі “Графський Двір”. До неї була пивоварня у готелі “Зірка”, але рік тому вона припинила існування через відповідні зміни в законодавстві.
Натомість Графська пивоварня лише набирає обертів. Тут не бояться експериментувати і радитися з гостями, дегустувати та проводити з’їзди пивоварів, нещодавно почали наливати пиво у скляні пляшки, з собою, і готові навіть до нарощення виробництва, але головне – зберегти традиції якості.
Затіяв пивоварню власник “Графського двору” Михайло Ганічка, який сам полюбляє пиво, і варить його власноруч. Більше того, разом з трьома помічниками вони самі змайстрували усе необхідне обладнання для пивоварні.
– Стати справжнім пивоваром і варити крафтове пиво – це моя ідея фікс, – каже дядя Міша. – Тому я вже давно почав цікавитися процесом варіння крафтового пива, крафтовими пивоварнями, знайшов чимало однодумців по всій країні, які вже цим займаються. У всіх, в кого питав поради, ніхто не відмовляв, залюбки ділився досвідом, бажав удачі. І схоже у нас вийшло.
Солод та хміль дяді Міші привозять з Німеччини, дріжджі – з Франції. Вода закарпатська, джерельна та підготовлена.
– Спочатку я багато експериментував, давав куштувати зварене пиво гостям, обговорював з ними смак, експериментував далі. Наразі ми варимо 4 сорта пива – біле, бурштинове, темне та від пивовара, тобто яке маю дяку зварити, під настрій, – з посмішкою розповідає дядя Міша.
За його словами, хоч солод та хміль у нього німецькі, відвідувачі “Графського Двору” більше полюбляють м’яке пиво, без яскраво вираженої гірчинки.
Пиво у “Графському дворі” подають у фірмових бокалах та пропонують відповідну, звичайно ж, закарпатську закуску під нього – шовдарь, ковбаски. Усе власного виробництва.
– Коли заснували пивоварню, то перш за все прагнули, аби до смачної закарпатської кухні гості могли замовити також якісний автентичний напій. Для Закарпаття – це не тільки вино, яке ми також пропонуємо, а й пиво. Так вирішив на початку ХVIII століття Ференц Ракоці ІІ, і ми зобов’язані ці традиції берегти і розвивати, – наголошує дядя Міша.
Ми згодні 😉
Контакти:
Varosh