Ідеї

Фото, звуки, музика та життя: проект Езри Тобака та Романа Лучковського

2 Серпня 2013 4 328

Мукачівці Езра Тобак та Роман Лучковський – фотограф та музикант, відповідно, розпочали новий проект.

Уявіть, що ви знаходитеся у кімнаті наодинці з десятьма фото, що висять на стінах і чуєте те, що й фотограф у момент зйомки. Вражає? Це ще не все – "звуки життя" ще й підсилені музикою. Саме такий проект задумали Езра та Роман.

На один зі знімальних днів потрапили і ми. Зупинка: поселення ромів у селі Середнє, Ужгородського району. Тут усе лише так, як може бути. Ніхто не перевдягався спеціально для фото, не прибирав хати та навіть не вмивався. Після кількох зроблених кадрів, розпитуємо Езру про проект.

– Цей проект народився у нас з дружиною ще чотири роки тому. Найважливіше у ньому – емоції, адже це не просто фото, а з звуки, що занурюють тебе у певну атмосферу. Мені хочеться, аби у результаті вийшло все гарно – без бруду та жорсткої соціалки, що рве душу. Мета – передати життя таким, яким воно є, але у світлих тонах, – каже Езра Тобак.

У проекті заплановано представити вісім тем, вісім життєвих історій та вісім різних локацій. Роман та Езра планують брати основу звичайні теми, але показувати їх по-новому.

– У тому звуковому супроводі, що лунатиме у кожній залі буде дуже багато тонких граней, так само, як у фотографії є мільйони пікселів. Для мене це цікавий експеримент – створити звуками атмосферу присутності. Досі я нічого подібного не робив. Тим паче, що з Езрою ми знайомі вже досить давно і проекти, що робляться у живому часі, завжди відрізняються від тих, що на відстані – через інтернет, скажімо, – каже музикант Роман Лучковський.

Виставку Езра Тобак планує зробити у замку "Паланок", адже там саме вісім залів – це і вплинуло на кількість обраних тем. Кожна зала буде відділена одна від одної щільними шторами, аби звук з однієї не потрапляв до іншої. Таким чином заходячи у нову кімнату, глядач поринатиме щоразу в іншу атмосферу: фестивалі, пологи, ромський табір і т.д. Емоції змінюватимуть одна одну у кожній залі.

Росана Бісьмак, Varosh.com.ua

0 #