Ідеї

Design Living Tendency: масштабна виставка меблів, декору, світла та домашного текстилю

16 Жовтня 2013 7 944

Щороку восени до Києва приїздять спеціалісти зі всієї України для того, аби ознайомитися з новими колекціями, іноваціями та новітніми тенденціями представленими провідними українськими та закордонними виробниками. Виставка щороку об'єднує талановитих і прогресивних дизайнерів, декораторів, архітекторів і виробників, зацікавлених у розвитку сфери інтер'єрного дизайну та меблевих технологій.

Design Living Tendency генерує нові напрямки та задає тон сучасному мистецтву створення інтер’єрів, створює простір для втілення ідей та творчих презентацій. Виставка – це не лише демонстрація певного продукту, але і представлення можливостей його продажу.

Цьогорічна виставка була присвячена актуальній сьогодні екологічній тематиці та тенденціям в out-home дизайні. Майстер-класи та представлені у рамках Театру Сучасного Дизайну інсталяції теж були створені у цьому напрямку. До теми підключилася чимала кількість виробників.


Інсталяції та Театр Сучасного Дизайну


Кожного року у рамках Design Living Tendency талановиті дизайнери, авторські студії та архітектурні майстерні з усієї країни мають змогу стати учасником виставки інсталяцій на території Театру Сучасного Дизайну.

Головним завданням цього року було створення тераси в еко-стилі, застосування еко-дизайну в інтер’єрі, сучасні технології, їх особливості та переваги. Важливою умовою є використання ключової тематики виставки – меблі, текстиль, світло, флористика, декор та різноманітні покриття.

Серед представлених еко-терас були роботи 10 учасників виставки: Юлії Кононенко, Ольги Курилюк, Альони Ливиненко, Тетяни Радунцевої, Евгенія Литвиненко, Юлії Супрун, Мар’яни Голюк та Андрія Головкіна, Ірени Брик, Юлії Михеєвої та Софії Гупаловської.

Проект Юлії Кононенко "Yellow Summer" створений для відпочинку на літніх терасах та відкритому повітрі. Вигин жовтих ліній, витончені конструктивні форми та елегантність дизайну забезпечують проекту існування не тільки в екстер’єрі, а й можуть повноцінно існувати в інтер’єрі, створюючи яскраві і теплі акценти спекотного літа.

Юлія Кононенко "Yellow Summer"

Також слід відзначити лаконічний архітектурний концепт побудови Outhome простору, автором якого є дизайнер Євгеній Литвиненко. Прості форми та лаконічність – ось, що справді може підкреслити ідеальний природній простір, головне не перенасичувати його зайвими деталями.

Євгеній Литвиненко "Построение архитектурного пространства Outhome"

Настрій моря панував на виставкових терасах аж у двох дизайнерок – Ольги Курилюк та Альони Ливиненко.

Ольга Курилюк "Средиземноморский лимонад"

Альона Ливиненко "Средиземноморье"

Звісно, не обійшлося без використання натуральних природніх матеріалів – дерева, натуральних пеньків, камню, трави, моху, сіна, натурального льняного текстилю та живих квітів.

Юлія Супрун "Go Native"

Тетяна Радунцева "Теплые вещи"

Еко-тему в інсталяції Ірена Брик розкрила дуже витончено і по-домашньому затишно. Не можна було пройти повз і не подивитися кілька разів на те, як майстерно виконана стеля з ритмічно звисаючих шматків натуральної льняної тканини та підвішених з неї корзинок з живими квітами. Стіл з елементами сіна та моху лаконічно завершує настрій та урівноважує загальну кольорову палітру.

Ірена Брик "Блаженство"

Гру світла та тіні з використанням натуральних природніх матеріалів у своїй експозиції затіяла дизайнерка Софія Гупаловська.

Софія Гупаловська "Ow. Ow, ShadoW"


Майстер-класи та лекції


Майстер-клас італійського архітектора, викладача провідного італійського вузу у сфері дизайну Politecnico Di Milano, арт-директора власної студії AntiMeridian Андреа Манфреди (Andrea Manfredi) був присвячений сучасному дизайну готелів, ресторанів і громадських закладів, а також використанню в оформленні простору основних принципів sustainability – популялярного сьогодні тренду, основними принципами якого є думка, що екосистема здатна сама себе підтримувати.

На думку архітектора, український дизайн сьогодні на підйомі та перебуває у постійних пошуках ідей та цікавих проектів. Саме своєю сміливістю та постійним бажанням рости український ринок дизайну стає цікавим для італійських та решти європейських фабрик у перспективі свого подальшого розвитку.

Майстер-клас з сервірування столів проводила компанія Villa Grazia. Кожен з 5 задекорованих столів виділявся тематикою, кольором, спеціальним тематичним посудом та кількістю деталей, що створювали чудовий настрій експозиції.

Ще одну цікаву бесіду про еко-дизайн та outdoor провів Віталій Івахов – експерт інтер’єрного ринку, автор та ведучий телепередачі "Курс Интерьера", власник мережі салонів "100% Интерьер".

Він, зокрема, виділив три причини за яких український предметний дизайн не може вийти на європейський рівень. По-перше, це одноразовість – виконується предмет дизайну єдиний раз. Через це створений об’єкт набирає ексклюзивної мистецької цінності і більше не повторюється, у той час, як предметний дизайн – це тираж, хоч і лімітований в окремих випадках.

По-друге, – попсовість, акцент не ставиться на функціональність і дизайн форми вцілому, що є запорукою успішного і актуального дизайну.

По-третє, дизайн сам намагається себе продавати, а це велика помилка. Дизайнер має співпрацювати з професіоналами у своїй справі, з провідними виробниками з чіткою маркетинговою стратегією, а не самотужки бігати по магазинам і пропонувати свій ексклюзивний виріб. Ще в додаток хочеться поділитися його висловлюваннями про дизайн:

– Дизайн всегда отыскивает вещи, которые еще не стали красивыми и одновременно удобными. И делает свое дело. Так однажды он нашел компьютер и превратил его в яблоко.

– Дизайн точно знает и идет в ногу со временем и на ногу еще дальше.


Новинки на українському ринку інтер’єрного дизайну


Двічі приємно те, що меблі, які ви бачите, виготовлені не в Італії і не у Франції, а в Україні. Країна починає випускати дуже якісний продукт, як в аспекті виконання меблів, так і повного комплексу виготовлення затишного декору. Що найважливіше, цими представленими на виставці експозиціями, все не обмежується – ви можете обрати тканину з каталогу і створити свій ексклюзивний інтер’єр.

У колекції "Joie Rustique de Luxe" використовуються лише екологічно чисті матеріали – масив вільхи, мдф, фарби на водяній основі та натуральні тканини. Приголомшливої краси австрійська та італійська фурнітура прикрашає моделі корпусних меблів, вносячи нотку аристократичної розкоші.

Joie Rustique de Luxe

Космічна експозиція молодіжної серії яскравих диванів Gagarin приваблювала своєю неординарністю, насиченими кольорами та сучасними геометричними фактурами. Виставка стала майданчиком для першої презентації компанії на меблевому ринку України. Основна цільова аудиторія – молоді люди від 22 до 34 років.

Gagarin

Фабрика параметричного дизайну виготовляла вироби з фанери прямо на самій виставці Design Living Tendency і кожен міг стати свідком створення цих унікальних предметів дизайну.

Flux Furniture – меблі-трансформер

Flux Furniture – перші у світі дизайнерські складні меблі, авторами яких є двоє молодих дизайнерів з Амстердаму. Унікальність дизайну полягає у можливості трансформуватися з плаского листа у стильні меблі і навпаки. Вони виготовлені з надміцного пластику поліпропілену і виготовляються у Голандії, витримують вагу до 150 кг. Однією з ключових переваг цих меблів є стильний вигляд та здатність економити простір.

Загалом, можна безкінечно розповідати про те, скільки всього неймовірного та гарного було представлено на виставці і яка там панувала атмосфера, але про це значно краще розкажуть фото. 


Катя Моргентал, Varosh

0 #