Мода - Архів

Dolce&Gabbana та HugoBoss: Ужгородська швейна фабрика шиє для модних гігантів

14 Вересня 2016 3 692

На полицях дорогих італійських, французьких та німецьких магазинів із захмарними цінами все частіше можна знайти речі, на етикетках яких маленькими буквами написано "Made in Ukraine". Більше того, частину цих речей шиють в самому Ужгороді.

– Приблизно 10 років тому ми вже шили для Moschino, але в кризу виробництво скоротилось, і ми втратили замовника, однак зараз вони знову повернулись. Минулого року ми почали шити для Hugo Boss і Dolce & Gabbana. Зараз шиємо ще й для Marc O’Polo. Поступово ми переходимо до дорожчих брендів, – розповіла нам Мирослава Каламуняк, яка очолює Ужгородську швейну фабрику.

В Ужгороді на замовлення цих брендів речі відшивають колекціями. За сезон це може бути від 100 до 120 моделей, з кожної моделі в середньому 350-400 штук.

У дорогому сегменті немає великих серій, пояснює керівник фабрики. Якщо в середньому сегменті може бути замовлення на 5000 штук, то в дорогому сегменті і 1000 штук – це дуже багато.

– Дорогі бренди колись шились, до прикладу, у Франції, але ні там, ні в Німеччині вже немає фабрик, є тільки виробничі бази, де створюються колекції, які потім йдуть у країни, де дешевша робоча сила. У Німеччині зарплата 1200 євро, тому їм вигідніше завантажити каміон і відправити туди, де зарплата 300 євро, тобто до нас в Ужгород. Це можна назвати свого роду глобалізацією, – пояснила пані Мирослава.

За її словами, певний час номером один у світі з виробництва трикотажу був Китай, тепер його місце займає В’єтнам.

– Зараз дорогі бренди намагаються відшиватись у Європі. Щось, безумовно, шиється в Росії, але країни більш близької до Європи і такої дешевої як Україна фактично немає. У тій же Болгарії і Румунії все менше швачок, тому вони зараз все більше дивляться в бік України, – додала Мирослава Каламуняк.

Що ж, будете на шопінгу в Мілані, чи скажімо в улюбленому Пандорфі, що під Віднем, загляніть до бутиків Dolce&Gabbana та HugoBoss, і бодай заради цікавості перевірте бірку.

Юлія Барабан, для Varosh

0 #