Головна Новини Фестиваль «З країни в Україну» шукає команду на Закарпатті
Фестиваль «З країни в Україну» шукає команду на Закарпатті
Фестиваль «З країни в Україну» шукає команду на Закарпатті

Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» вже вкотре проводить мистецький фестиваль з метою гуманітарного розвитку суспільства.

Фестиваль п’ять років поспіль був проведений в Луганській та Донецькій областях, а вже цьогоріч до ініціативи приєднаються Закарпаття, Одеська, Запорізька та Херсонська області.

– Фестиваль «З країни в Україну» – масштабна культурно-просвітницька подія. Це майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, яскравий, драйвовий, феєричний вечірній рок-концерт& У кожному місті фестиваль триватиме один день, а в його організації візьме участь як команда Фундації, так і місцеві активісти. Для якісної роботи місцевих громад цього року буде проведено дві академії у травні та червні. Триденнна програма курсу складатиметься з циклу лекцій та форкшопів із піару, проектного менеджменту, написання грантових заявок тощо, – кажуть організатори.

На Закарпатті фестиваль пройде у такі дати: Тячів – 2 серпня, Берегово – 3 серпня, Мукачево – 4 серпня.

Команда організаторів розробила 14 унікальних напрямків, які різнобічно демонструють найцікавіші культурні та мистецькі сфери життя. 

Серед них:

 • Фотонапрям, який буде цікавим для поціновувачів подорожей, для фотолюбителів та професіоналів фотомистецтва.
 • Кінонапрям. Показ повнометражних та короткометражних стрічок українського кінематографу.
 • Традиційні ремесла. У цьому напрямку представлені біля 10 напрямків традиційних ремесел – від ляльок-мотанок і витинання на старовинних ткацьких верстатах, до гончарів та випікання фігурок з тіста
 • Сучасна Україна. На цьому майданчику гостей знайомлять з українськими стартапами, результати напрацювань яких бувають геть вражаючими. Минулого року, наприклад, кожен міг побачити, як завдяки українським розробникам «оживали» зображення на зошитах. Зовсім, як у газетах у фільмі про «Гарі Поттера».
 • Містечко неурядових організацій. За форматом це буде толока громадських організацій із презентаціями, воркшопами, відкритими дискусіями та тематичними обговорюваннями.
 • Дитяча зона. Українські народні казки, конкурси на знання української культури, історії на подій сучасності, просто смішні та фанові розваги для дітей – ось та мова, якою фестиваль буде спілкуватися з малечею на фестивалі
 • Лекторій. Цього року пропонуються лекції з урбаністики, креативної економіки, розвитку малого та середнього бізнесу, туристичній привабливості регіонів та створенню креативних просторів.
 • Відкрита бібліотека. На майданчику знайомлять гостей з українськими класиками, модерними письменниками та якісними перекладами світової літератури українською
 • Влада і громада. На цьому майданчику ми хочемо навчити гостей, як представників громадськості, правильно комунікувати з владою.
 • Охорона здоров’я. Гості зможуть пройти міні-скрінінг стану свого організму, дізнатися більше про здоровий спосіб життя та профілактику серцево-судинних захворювань.
 • Молодь та спорт. Спортивні майданчики, спортивні активності для широкого загалу, конкурси та чемпіонати.
 • Клуб інтелектуальних ігор для любителів пасивного відпочинку
 • Музика. Концертом захід знайомить гостей з різними напрямами музики від класичної до арт-року.

Окремо серед активностей фестивалю слід виокремити «Радіальні виїзди», які були створені для тих людей, які за різних обставин не могли відвідати культурні та розважальні заходи.

В минулі роки команда «З країни в Україну» їздила з окремими концертами у військові частини і шпиталі, сиротинські притулки та притулки для людей похилого віку, центри утримання людей із розладами психіки та державні лікарні. Цього року за допомогою місцевих команд також планується відвідання близько 30 закладів соціального напрямку в 15 містах загальної географії проекту.

Щоб долучитися до організації подій, необхідно заповнити заявку та обов’язково пройти навчання в академії фестивалю 22-26 травня і 12-16 червня у Харкові. Участь у навчанні безкоштовна. Команда від міста зможе отримати міні-грант для реалізації найцікавішого проекту.

7 травня, вт, 22:39     0 267

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити