Головна Новини IV Орден Марії Терезії отримав Олександр Дзембас
IV Орден Марії Терезії отримав Олександр Дзембас
IV Орден Марії Терезії отримав Олександр Дзембас

Вже традиційний, цього річ четвертий для Ужгорода захід європейського рівня провели на території скверу Марії Терезії навпроти Хрестовоздвиженського кафедрального собору.

В святковому дійстві як і торік взяли участь нащадки королівської династії Габсбургів – ерцгерцог Шандор Габсбург-Лотрінген з дружиною Гертою-Маргаритою. Нового номінанта Ордену теж вже традиційно було розкрито лише під час урочистостей.

Ім’я кавалера було оголошено фундатором-засновником Ордену Марії Терезії, дипломатом, громадським діячем Аленом Пановим. Кавалером Ордену Марії Терезії в 2018 році став Олександр Дзембас, відомий закарпатський історик і археолог, дослідник історичної спадщини Закарпаття. Людина, що досліджує історичні скарби Закарпаття не за роботою, а за покликанням.

Зі слів, Алена Панова, Олександр Дзембас – найбільш відомий своїми дослідженнями Невицького замку. Вклад науковця у вивчення і збереження цього пам'ятника історії та культури неможливо переоцінити: дослідженню замку Дзембас присвятив понад 20 років. 

«Мені дуже приємно, отримати цю почесну нагороду. Також приємно, що засновники Ордену звернули увагу саме на ті сторінки суспільного життя, які є найбільш проблемними. Адже ми повинні оберігати нашу культурно-історичну спадщину. Тому, думаю, що з боку фундаторів це не стільки відзначення моєї скромної персони, як акцентування на проблемі –збереження спадщини» – зазначив Дзембас.

Цьогоріч, завдяки зусиллям науковця, на реставрацію Невицького замку виділено понад 11 млн. гривень.

4 травня 2018, пт, 13:46     0 901

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити