Головна Ідеї Учасники клубу “YaDrive” продовжують досліджувати Закарпаття
Учасники клубу “YaDrive” продовжують досліджувати Закарпаття
Учасники клубу “YaDrive” продовжують досліджувати Закарпаття

Компанія “Ядзакі Україна” має гарну традицію вивчення історії та географії Закарпаття. Цього року члени клубу “YaDrive” відкрили туристичний сезон в ужгородському скансені. Послухали лекцію про формування етнографічних особливостей русинів, пройшлися Старим Селом, дізналися, як жили закарпатці в давнину та, як завжди, завершили пізнавальний день турніром з боулінгу.

Походи у гори, підкорення вершин, річкові сплави, екскурсії Ужгородом і не тільки – усе це організовує для своїх працівників ТОВ “Ядзакі Україна”, зокрема, його туристичний клуб “YaDrive”. Головна мета його діяльності – об’єднати колектив, весело і корисно проводити час, підтримувати здоровий спосіб житті і робочий клімат в колективі, адже все це – запорука ефективного виробництва.

За 4 роки члени клубу багато де побували, дізналися немало цікавого про Закарпаття, здружилися і завели корисні знайомства поза межами компанії. 

Туристичний сезон 2018 року стартував цими вихідними із Закарпатського музею народної архітектури та побуту в Ужгороді. Зібралося понад 70 працівників. Спочатку прослухали лекцію від асистента кафедри історії України Юрія Славіка. Свій виступ науковець побудував так, щоб він став логічним продовженням минулорічної теми – появи перших згадок про людей на Закарпатті та найдавнішу історію цих земель. Тепер увага була зосереджена на епосі націотворення ( ХІХ ст..) і основних етнічних групах регіону. 

– Я сам дуже люблю історію і з задоволенням беру участь в усіх заходах, які організовує “YaDrive”. Закарпаття – дуже цікава земля. Я сам родом зі Словаччини і бачу скільки всього спільного між словаками та закарпатцями. Завдяки горам тут законсервувалися традиції етносів, що здавна локально проживали на цих територіях, що дало можливість не  змішатися культурам. Це  дуже цікаво, – поділився враженнями директор підприємства Мілош Босак.

Після теорії на всіх чекала пізнавальна прогулянка музеєм. Через велику кількість людей, всіх учасників розділили на групи і до кожної прикріпили керівника. Вправно відпрацювали цього дня екскурсоводи Павло Худіш, Роман Славік та Олександр Шершун. Вони розповіли про всі хати в селі, церкву, кузню, особливості побуту стародавніх закарпатців, супроводжуючи оповідь дотепними жартами та цікавими деталями. 

– Мені сподобалася екскурсія. В університеті я не так сильно цікавився історією Закарпаття, а зараз, коли інформація вузько спеціалізована, а розповідь невимушена, все сприймається більш легко, – зізнався учасник екскурсії Сергій Запорожану.

– А я сьогодні зрозуміла, до якої етнічної групи належу. Моя бабця зі Словаччини, а батьки вже місцеві. То, судячи з усіх ознак, я відношусь до лемків.  Дуже цікава історія Закарпаття. Сподобалися будівлі в музеї. Живу в Ужгороді, кілька разів була у селі, а от всередину хаток чомусь не заходила. Тому для мене сьогодні день відкриттів, – каже Андріана Юрочко.

Після прогулянки засніженими вуличками села дуже доречним став чай і глінтвейн, якими ядзаківських туристів пригостили працівники музею. Їм, а також керівнику Василю Коцану клуб  “YaDrive” висловив щиру вдячність за цікаву екскурсію і гостинний прийом. 

Ну, а завершився пізнавальний день традиційною вечіркою і турніром з боулінгу у готельно-ресторанному комплексі “Прага”. Переможцями змагання стали Іванна Козак і вже третій рік поспіль Василь Китий. 

– Приємно чути гарні відгуки колег про наш перший цьогорічний туристичний вихід у вже 4-му сезоні. Вкотре переконуємося, що такі дні дуже позитивно впливають на атмосферу в колективі, на командний дух. Після цього працюється набагато легше, ефективніше, а результати роботи говорять самі про себе, – підсумувала захід координатор клубу “YaDrive” Ольга Андрусів. 

На правах реклами

Фото: Карл Смутко

9 березня 2018, пт, 18:46     1 2316

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити